Skocz do zawartości

Kupie lunetkę biegunową do montaży Soligor


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Jarku ja mam na zbyciu taką http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...Small/polar.jpg

nie wiem czy by u ciebie pasowała , może być mniejsza średnica , możliwe że jak masz możliwość justowania lunetki to 3 śrubki na maksa byś wkręcił i już, a jak nie to śrubki dłuższe kupić , lub zamówić u Janusza w Arystokraku.

 

Innym problemem jest to iż obrazek w lunetce nie zawiera mapki gwiazdozbiorów tylko krzyżyk na środku , kółko i na nim małe kółeczko w którym musi się znaleźć Polarna.

 

Czy masz pierścienie nastawcze w swoim moncie aby móc ustawić dzień i godzinę , wówczas można w miarę dokładnie ustawić tą lunetkę , a poprawić na super za pomocą dryftu.

 

Mam też lunetkę Soligora którą chcesz kupić i ustawienie na Polarną jest bardzo proste i krótkie ok 10 minut :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu ,nie mam pierscieni nastawczych ,moj mont to wersja ekonomiczna Vixena GP-E.

Co do tej lunetki ,ktora tu przedstawiasz ,to bedzie raczej problem ponieważ tak jak wspomniałes ,nie ma oznaczonej mapki nieba.Zdecydowanie poszukuje lunetki do montazu Soligora.Pozdatym rozmawiałem ze Zbigiem i pomorze mi dorobic mocowanie /gwint aby pasował pod GPE.

Chciałbym aby ta lunetka była bardziej dokładna :D

Jesli nie znajde takiej lunetki na forum ,w 100% kupie w AK.

Pozdrawiam serdecznie :Beer: (bezalkoholowe)

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.