Skocz do zawartości

Jowisz 08.05.2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszcząc Kubie świetnych fotek zebrałem się i spróbowałem złapać Jowisza na jasnym jeszcze niebie. Później, Jowisz chowa mi się za balkonem sąsiadki...

jow_08.05.03_20h37m.jpg

Po zmniejszeniu wygląda znacznie lepiej - tyle, że malutki.

jow_08.05.03_20h37m_s.jpg

Ten mały, to prawie tak fajny, jak z 3" ETX`a Kuby, nie? ;D

Tal 200K, 8" Klevcov + Vesta +barlow 2x. Film 30sek, 5 kl/s - z tych 200 wybrałem 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mały, to prawie tak fajny, jak z 3" ETX`a Kuby, nie? ;D

 

Prawie ;D.

Ale się nie poddawaj. Może trzeba dogadać się z sąsiadką? ;D Albo kupić ETX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielcak super fotka. Zeby miec jeszze lepsze wyniki składaj minimum 50 najlepszych klatek, kręć dużo filmików, w jak najkrótszym czasie, zeby Jowisz nie zdążył się przesunąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sąsiadka jest moją zmorą. Zawsze jak tylko wyjdę na balkon - trzepie jakieś ściery albo leję wodę po kwiatkach. Owszem, część tej wody zostaje na Jej kwiatkach. Boję się wychylić przez balkon, boję się teleskop w dzień postawić na balkonie... Jak wygląda - to już się domyślcie...

Nie trzeba się mnie bać - chyba, że ktoś obraża moją kobietę > :( Było troszkę oporów z jej strony - wszystkie znikły po pierwszym treningu - teraz tylko pilnuję zębów...

Chętnie bym kręcił dłuższe filmiki - ale Jowisz mi na to nie pozwala - ucieka, skubany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

this_album_button.gif"  

 

 

 

 

Ciekawe czy będzie tu dostępny mój pierwszu Jowisz.?

  Na wszelki wypadek podaje parametry ekspozycji:

 

 Cassegrain 170/2800

czarno-biała kamera 0,01LX  480TVL.

Obrobka  20 klatek w Registak'sie a Jowisz jest z 21.04.2003 z Fromborka:)

 

Boje sie czy mi zadziała ta imagestation..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zadziałało aby uniknąć takich niespodzianek możesz zamiast klawisza "post" nacisnąć najpierw klawisz "preview" w celu sprawdzenia jak post będzie się prezentował na forum i ewentualnnie nanieść poprawki. Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości założyłem sobie konto na tym ImageStationie - jak już się przebrnie przez formularze, to jakoś to idzie. Ale nie ma tak łatwo, Hanysiak`u (tak się odmienia?). Przyjrzyj się na link, który próbowałeś wstawić - Twój obrazek ma nazwę "this_album_button.gif"? Chyba nie   ;)

Trzeba zrobić tak:

1. Założyć konto bez hasła (by obrazki były ogólnie dostępne)

2. Wejść do swojego albumu, kliknąć miniaturkę swojej fotki tak, by pokazała się w "oryginalnym wymiarze"

3. Kliknąć ją prawym klawiszem, wybrać "Właściwości" i zaznaczyć "Adres URL". w moim przypadku wygląda on tak:

http://www.imagestation.com/picture/sraid6...4e/fc2d98a0.jpg

 

teraz klikasz tutaj ikonkę "Insert image" i między nawiasy kwadratowe wklejasz ten adres url

fc2d98a0.jpg

I powinno zadziałać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mirek, bo to kolega Marek S. kupił już podobno tego Jowisza. Sprzedający czeka tylko na potwierdzenie przelewu, dlatego mój Jowisz taki trochę zakamuflowany, by nowy właściciel mnie po sądach nie włóczył... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak, bardzo dobra fota, szkoda tylko ze robiony w rozdzielczosci 320x240 i tak mocno skompresowany w jpg. Musisz sie pobawic webem, efekty będą niezłe!

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.