Skocz do zawartości

Gdzie kupic kamerke kolorowa?


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6122

 

bardzo tania, bardzo czuła (ToUcam nie wytrzymuje konkurencji! )...

 

ale bardzo wolna, krótki kabel LPT, słaby kolor (tylko 24bity i zielony jest bury)

 

coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie w komisie Westę przerobioną z przełącznikiem na długie czasy przez Bartka, może czegoś takiego szukasz???

W komplecie obie złączki M42x1 i 1,25" oraz standart Zenita gratis do tego :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku Drogi ja jestem z Fromborka i potrzebuje tej kamery jak powietrza.

Jak mozesz cos poradzic to bardzo prosze.Frombork to obecnie woj,warminsko-mazurskie niestety.Kamera musi byc kolorowa i najlepiej czulsza od tych Vest..

 

Napisz mi do czego Ci ta kamera jest potrzebna, bo ja naprawdę uważam, że przemysłowe do astrofoto się tak specjalnie nie nadają.

problemy są następujące:

 

1. fabrycznie ograniczony czas naświetlania przetwornika do ok. 5 sek.

2. Problemy z rejestracją i obrabianiem zarejestrowanego materiału.

3. Wysokie koszty w stosunku do webcamów.

 

Najczulszą kamerę kolorową (przemysłową) jaką znam to kamera MTV-63V1P firmy Mintron http://www.mintron.com/HTM/Default_A.htm jej minimalne oświetlenie przy włączeniu funkcji Star Light Mode to 0,003 luxa przy F=1,2. Czyli dla czystego przetwornika będzie to troche czulsze powiedzmy 0,002 luxa. Funkcja Star Light Mode jest klasycznym wydłużeniem czasu naświetlania przetwornika na stronie Mintrona nie podają jak długo ale z minimalnego oświetlenia przy funkcji SLM obliczyłem że będzie to ok. 5 sek czyli 256x dłużej niż standard (1/50sek). Ja posiadam poprzedni model tej kamery gdzie mam 128x czyli 2,5sek. Kamery tej używam do Marsa, a w Jodłowie chcę zrobic próbe z DS-ami ale mówiąc szczerze to sobie nie obiecuję rewelacji.

 

Nie znam całego rynku kamer przemysłowych na świecie i w Polsce więc być może gdzieś znajdzie się jeszcze coś czulszego ale bez przesady to jest funkcja (SLM) bardzo rzadko występująca w kamerach przemysłowych.

 

Kamerę tą możesz kupić w Sopocie w firmie Siemens Fire @ Security Products http://www.alarmcom.pl (kliknij w Siemens F@SP w polsce) Kosztuje ona 1537zł. Możesz takze napisac do mnie prywatnie to wtedy coś się z tego uszczknie.

ja jednak odradzał bym podążanie z astrofoto w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz robić fotki planetą to najlepszym rozwiązaniem będzie TouCam 740 Philipsa. Nie widziałem w sieci lepszych zdjęć planet robionych przez amatorów niż z TouCama. Trzeba ją tylko poszukać w sklepach z akcesoriami komputerowymi bo już nie jest produkowana koszt to 300-400zł plus oczywiście złączka z astrokraka za chyba 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.