Skocz do zawartości

refraktorek Zeissa


Epizod

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktorek Zeissa 63/840 TELEMATOR. W zestawie tuba z oryginalnym okularem (Huygens f =25mm, oprawa 24,5mm), montaż i statyw. Refraktor zrobiony jest solidnie, z dobrych materiałów. Choć jest wiekowy i na częściach mechanicznych nosi wyraźne ślady użytkowania, jest w pełni sprawny. Optyka bez zarzutu. Obrazy bardzo ostre i kontrastowe, nawet z tym kiepskim Huygensem. Aberacja chromatyczna praktycznie niezauważalna i zdecydowanie mniejsza niż w przypadku podobnego obiektywu PZO 64/800. Warstwy są jak nowe. Montaż, z precyzyjnym mechanizmem zegarowym (na 220V), bez problemów poradził sobie z tubą SC8. Teleskop ma zmodyfikowaną (skróconą w stosunku do oryginalnej) szynę montażową.

Znajduje się w Szczecinie.

Cena 800 zł.

marekqrp@poczta.onet. lub pv

 

post-2541-1186740099_thumb.jpg post-2541-1186740180_thumb.jpg post-2541-1186740272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na pierwszy rzut oka widać ze wykonanie np. montażu jest jakieś 200x lepsze niż "skyluksowego"

 

Bęben ze skalą jest dużej średnicy a dlaczego? Zgadnie ktoś?

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zwalniam moją wcześniejsza rezerwację, jednak do guidingu bedzie dla mnie trochę za ciemny :(

 

 

 

Jale wiesz co to jest ramię siły? Do guidingu celuj raczej w teleskopy Maksutowa :) Ostatnio pojawiło się w naszych sklepach azjatyckiego rynku z tanimi np. SkyWatcher...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.