Skocz do zawartości

Nikon - mocne uderzenie


Zawisza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwa przyzwoite szkła i więcej na razie nie potrzebuję. Może sobie do A700 dokupię karola 16-80 i będzie nieźle. Fakt, że Sony na razie nie ma w ofercie szkieł za 2 tyś. Są albo tanie szkła albo bardzo drogie.

No i w Sony każde szkło mam stabilizowane co się bardzo przydaje.

Edytowane przez grzybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szkieł pośrednich

to prawda

tylko że Sony dopiero weszło na rynek (to jest drugi model) i nie rozumiem takiej dyskredytacji

a już sa na 3cim miejscu na świecie

w polsce najwięcej na świecie sprzedano A100

i nie zapominajmy że bagnet cały czas jest ten sam jak w Minolcie, KoniceMinolcie

więc ten system foto nie jest do dupy i bez korzeni

absolutnie się z tym nie zgadzam że wchodzenie w Sony jest bzdura i bez sensu i przyszłości

na styczeń 2008 będą kolejne premiery nowych puszek

i będa jeszcze lepsze - nie rozumiem podejścia ludzi z Canona i Nikona

wygląda na to że panicznie się boją Sony czy jak

że tak dramatycznie od razu reagują i stawiają wszystko na ostrzu noża ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szkieł pośrednich

to prawda

tylko że Sony dopiero weszło na rynek (to jest drugi model) i nie rozumiem takiej dyskredytacji

a już sa na 3cim miejscu na świecie

w polsce najwięcej na świecie sprzedano A100

i nie zapominajmy że bagnet cały czas jest ten sam jak w Minolcie, KoniceMinolcie

więc ten system foto nie jest do dupy i bez korzeni

absolutnie się z tym nie zgadzam że wchodzenie w Sony jest bzdura i bez sensu i przyszłości

na styczeń 2008 będą kolejne premiery nowych puszek

i będa jeszcze lepsze - nie rozumiem podejścia ludzi z Canona i Nikona

wygląda na to że panicznie się boją Sony czy jak

że tak dramatycznie od razu reagują i stawiają wszystko na ostrzu noża ...

Ja napewno nie stawiam sprawy na ostrzu noża. :rolleyes: Ale w chwili obecnej Sony ma tylko kilka bagatelnie drogich(znacznie droższe od swoich sprawdzonych odpowiedników) obiektywów które mogą konkurować z Canonowskimi eLkami i najlepszymi Nikoram...wybór dla Sony jak narazie jest co najmniej skromny.

Niektórzy po niektórych firmach spodziewają się jakiegoś cudu :mellow: ...Ale w czym ten aparat jest na tyle wyraźnie lepszy od konkurencji?? Aparaty wypuszczane przez najbardziej liczące sie firmy mają podobne możliwości...Konkurencja się rozkręciła...raz jeden producent odpowiada jakimś wypaśnym sprzętem raz inny z koleinymi nowymi "wodotryskami"...chyba musiałbym zmieniać aparat co pół roku a ja wole zostac w danym systemia na dużej - napewno tak jest bardziej ekonomicznie. Onaniztą sprzętowym nie jestem i na pewne sprawy nabrać się nie dam :mellow: Fotografia to przede wszystkim zdjęccia :blink:

Skoro możliwosci są podobne to logicznym jest że lepiej postawić na firmę która ma najwiekszy wybór obiektywów i najlepiej rokuje na przyszłość....Doświadczenie i marka sfoją droga też się liczy(oj teraz to napewno mi się dostanie :helo: )

Ja narazie nie widzę alternatywy dla Canona czy Nikona(ew Pentax do którego mam duży sentyment, K10d naprawdę warty polecenia)...Oczywiście kiedyś wszystko sie może zmienic!! Szala może się z czasem przechylic w inną stronę tym bardziej że np. Zeiss może coraz częściej wypuszczać szkła typu Carl Zeiss Vario Sonnar T* DT 16-80mm :lol: Oczywiście że tak, ale skoro w chwili obecnej fakty są takie?...Oczywiście racji jest jak zwylke wiele :szczerbaty:

 

 

i jeszcze jedno

Canon to potęga na rynku foto

Nikon to reporterzy

tak było jest ale czy tak będzie ?? :D

Tak gwoli ścisłości, około 90% reporterów to Canonierzy...Choć sądze że powoli ta liczba będzie się zmieniała..

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, co się dzieje na tym rynku. Jeszcze chwilę temu nikt nie spodziewał się, że to Sony może zacząć zmieniać rynek. W tej chwili to właśnie z tej stajni może wyjść najbardziej zaskakujący aparat. Matryce mają swoje, laboratoria badawcze też, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, co się dzieje na tym rynku. Jeszcze chwilę temu nikt nie spodziewał się, że to Sony może zacząć zmieniać rynek. W tej chwili to właśnie z tej stajni może wyjść najbardziej zaskakujący aparat. Matryce mają swoje, laboratoria badawcze też, ...

Oj ciekawie, ciekawie...i sądzę że będzie jeszcze ciekawiej :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można zapominać o jeszcze dwóch alternatywach

Olek i Szajsung

Olek to wiadomo - raz lepiej raz gorzej

natomiats Szajsung ze szkłami KrojzfeldaJakuba :ha: (czyt Kreuznacha) może zostać Czarną Kosą dożynek :ha:

no i kidyś za Leica to niejeden dałby sobie kończyny odcinać i chopaki po mału wracają na rynek

oj będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.