Skocz do zawartości

Wykorzystanie gniazda ETX do astrofotografii


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wykorzystuje ktoś gniazdo z teleskopu ETX do astrofoto? Sądzę że ETX 60 wystarczy. Mając takie gnizdo wstawiamy w środek dowolny aparat z objektywem np.500mm, teleskop ten ma prowadzenie w obu osiach i pstrykamy zdjęcie. Teleskop cały kosztuje około 200 EURO, więc sądzę że samo gniazdo kupilibyśmy znacznie taniej.

Czy ktoś wykorzystuje już ten patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tu czysto teoretyczne pytanie. Raczej czegoś takiego sobię nie kupię- na razie.

Jeśli zwiesimy na tubie aparat z np.500mm objektywem czy elektronika go udzwignie. Z tego co słysze to ETX jest dobry ale cały plastikowy i obawiam sie ze jego mechanika nie poradzi sobie z 1.5 kg na grzbiecie dlatego wyślałem o samym gnieździe od ETX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa, do mojego ETXa dostałem w komplecie 4 nozki, (z czego uzywa sie 3, jedna jest do wysokich szerokosci geogr.). Wyglada to tak:

 

etx90ra.jpg

 

Osobiscie uzywam ich tylko jak nie mam ze soba statywu z platformą "home made".

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oj niestety wydaje mi sie ze najwiekszy problem bedzie z dostaniem samego etx 60 bez tuby! Kiedys o tym myslalem. Szukalem 125 bez tuby optycznej bo chcialem przymocowac MTO - oczywiscie z uwagi na koszty ;) ale niestety nigdzie nie udalo mi sie zdobyc samego napedu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kwiatki zdarzają sie na niemieckim ebayu, raz czy dwa cos takiego widziałem.

 

Niestety nigdy nie znalazlem oferty samego mechanizmu :( Dzisiaj znalazlem tylko to:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...&category=28181

Z uwagi na czas do konca aukcji to cena wzrosnie do 175 - moze 200 USD.

Do tego transport min. 30 USD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu widziałem na eBay-u montaż pod spotting scope ETX 90 ( z gniazdem statywowym 1/4 '') z systemem GO TO jak w wersji EC + statyw za 160 Euro...ale popyt na to był duży... chyba z 15 ofert kupna,

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wspominana przeze mnie aukcja nie doszla do 175 i osiagnela 129 usd choc nie przekroczyla minimum. Zatem to szkielko mozna by sciagnac do PL ponizej 200 usd z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cosik jest nie tak z tym. ja sie nie znam na poszczegolnych modelach meadow ale wolalbym miec mozliwosc podlaczenia autostar-u. Rozumiem ze taki zestaw ma "tylko" prowadzenie...(?)

 

"Will ship to United States only. " to nie problem. trzeba sie dogadac z gosciem - ja w obydwu swoich przypadkach mialem usa only :) Za transport musisz dodac jakies 30 usd - z uwagi na wage :(

Ale i tak sie oplaca... gdyby nie to "drive will not accept the Autostar".

 

Optymalne rozwiazanie to etx125 mount i do tego MTO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nie posiada cacka do automatycznego wyszukiwania objektów ale samo prowadzenie to chyba posiada.Tak mi się zdaje. A to wystarcza. Dobrze jest czasami poszukać samemu wsród mrowia gwiazd tego co nas interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.