Skocz do zawartości

Aparat cyfrowy raz jeszcze (jeszcze raz)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich starych i nowych ;) posiadaczy aparatów cyfrowych (i innych)

 

Fotka zrobiona Canonem G2 (15 sek/ISO400)

 

g2x1%20.JPG

 

Fotka taka sobie. Mam wiele podobnych zrobionych moim QV3500.

 

Ale autor (juz nie pamiętam nazwiska) zrobił stack'a z 4 takich fotek, trochę ;) poprawił w programie graficznym i wyszło coś takiego. :o:o

 

g2x4%20.JPG

 

Nie wiem jak Wy, ale na mnie zrobiło to wrażenie.   :o:o:o

Wiem, że na kliszy nie takie się robi, ale aparatem cyfrowym też można niezłe efekty uzyskać.

 

PS. To jest post "odtworzony" z wczoraj. Wiem, że były jakieś komentarze, jednak nie zdążyłem ich przeczytać. > :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam - w jaki sposob osiagnieto taki efekt... W jaki sposob autor fotki wyciagnal taka kolorystyke? Nie wierze ze wystarczylo wzmocnic wzajemnie 4 zdjecia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że te kolory tam są. Oczywiście samo nałożenie (stack) to nie wszystko. Autor wie jak obchodzić się z programami graficznymi. Ale chyba duzo nie potrzeba, aby osiągnąć taki efekt z tym konkretnym zdjęciem. Ja mam tylko jedną fotkę oryginalną więc stack'a nie mogę zrobić. Ale wystarczy prawidłowo ustawić "Levels"  w Photoshopie (aparat zrobił to źle) i już kolory widać. Dla porównania:

1. pojedyńcza klatka

2. pojedyńcza klatka - skorygowane "Levels" (sam to zrobiłem ;) ;D)

3. stack z 4 klatek zrobiony przez autora

 

Wszystko oczywiście mocno skompresowane i pomniejszone.

 

g2x1%20.JPG

g2x1levels%20.jpg

g2x4%20.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskich kropek by nie było, gdyby dłużej naświetlać przy mniejszej czułości. Niestety, ten aparat potafi tylko 15 sekund max.

 

PS. Jak było na rybach dziś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.