Skocz do zawartości

Szukacz ze szkła od obiektywu ??


Icex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znajomy dał mi kompletnie zdemolowany obiektyw CANON 28-105 3.5 4.5 ultrasonic, przeleżał on 4 lata temu dobę na dnie jeziora Śniardwy, wszystko kompletnie pordzewiałe się po prostu rozpadało.

 

Wymontowałem z niego przednie szkiełko :

 

Obiektyw.jpg

 

Konkretnie są to dwie soczewki zamontowane w plastikowej celi.

 

Sprawdzałem na oko z okularem 25mm i coś tam widać.

 

Dla tego też mam do was pytanko: czy dałoby się z tego zrobić szukacz ??

 

 

Dodam że w sumie dało by rade to jakoś sprytnie zamontować - cela ma wypustko montażowe a i przedni pierścień maskujący się ostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....przeleżał on 4 lata temu dobę na dnie jeziora Śniardwy, .....

no patrzcie Go .... spoko skarb piracki normalnie wyłowił .... i to jeszcze z jakiego znanego jeziora ... he, he

 

Co to tej optyki to CI chyba nie bardzo ktoś poradzi. Trzeba to samemu sprawdzić w praktyce. Zwiń poprotu tubę z papieru grubszego wstaw obiektyw i zrób suwnice na okular (taki wyciąg). Jak będzie widać wyraźnie gwiazdki to może się nada na szukacz. Ale chyba ogniskowa za krótka.

 

Ogólnie na szukacz polecam obiektywy lornetkowe 5 cm, są świetne do ATM. No i czasem da się wpasować to w rurę PCV chyba tą 2 calową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskową szacuje na 70mm, czyli jakbym zapodał okular 12mm miałbym prawie 6x powiększenia czyli może coś by z tego wynikło. Jak na razie sprawdziłem w dzień z okularem 25mm i przyzwoicie widać, jak będą gwiazdki to dokładniej się przyjrzę.

 

Głównie chodzi tu o zdobycie cennego doświadczenia, zanim wezmę się za budowę szukacza z jakimś lepszym szkłem.

 

A co do skarbu to raczej skarb utracony, znajomy popłynął wtedy z całym sprzętem dość małym jachcikiem i fala go przemogła i poszło wszystko pływać :(

 

Tak więc oprócz tego obiektywu leży u mnie Canon EOS 5, sigma DL ZOOM 85-300 + jakaś lampa błyskowa, niestety wszystko utopione i trochę poleżało z ta wilgocią w środku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.