Skocz do zawartości

William Optics ZenithStar 66mm SD APO


Piotrek L.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli podstawę do której przykręce obejmy, a poźniej docelowo do montażu lecz dowiedziałem się, że sprzedają już z montażem tą podstawkę (tylko pytanie czy ona sprosta teleskopowi i guiderowi??) już nawet wiem, że to dovetail :rolleyes:

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to kupić obejmy 75mm, a do tego dovetail 21cm i wszystko skręcić razem.

Nie licz na sztywność z tą stopką, która jest oryginalnie z refraktorem, a najlepiej traktuj ją jako możliwość zamocowania tego refraktorka na satywie foto i nic więcej!!!

Teraz musze wyjść, ale wieczorem postaram się zrobić zdjęcie, jak teraz mój zestaw refraktor+guiser wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla innych, zapodaje jak to teraz wygląda ;)

 

astr-01.jpg

 

astr-02.jpg

 

Górne zdjęcie pokazuje, jak mniej więcej musi być zamocowany dovetail. Niestety obiektyw jest za lekki w stosunku do wyciągu i trzeba tak go mocować, żeby gniazdo montażu było właśnie w okolicy wyciągu.

Dolne zdjęcie pokazuje system mocowania.

Od prawej do lewej mamy:

1. Wyciąg ze skalą milimetrową

2. Adapter SCT/nasadki kątowe WO 2" (gwint filtrowy 2" a'la WO) - z lekko przetoczonym gwintem, ponieważ oryginalne gwinty filtrowe WO są minimalnie inne, czego doświadczają uzytkownicy kątówek WO 2"

3. Korektor komy Baadera

4. Przedłużka T2/T2 długości 6mm, co poprawia wygląd gwiazdek.

5. Adapter T2/EOS

 

Co do odległości matrycy od korektora, to na razie ustawiłem tak jak jest i dopuki nie będe miał czasu i nieba na testy, to zmieniać nie będe.

Nie mam pojęcia jak by się ten refraktor sprawował z FF/FR WO III, więc się nie wypowiadam. Może bym się wreszcie miło zaskoczył??? :rolleyes:

Paradoksalnie jednym z największych problemów, będzie zdobycie obejm 76mm :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za powolne odpisywanie... :rolleyes:

Uważam że te 3mm extra dadzą się we znaki i to bardzo negatywnie, zwłaszcza jak chcesz użyć OfAG-a!

Do niego potrzebujesz w miare dobrą gwiazdkę, a z tego co pamiętam to więcej niż 6mm dało mi marny obraz na brzegach.

Ewentualnie możesz się pokusić o skrócenie przejściówki T2/EOS o właśnie te 3mm, co jest to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.