Skocz do zawartości

Kolory gwiazd


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj było trochę nieba więc popełniłem aż 3 fotki z balkonu. Jako że nie widzę stamtąd bieguna, a metoda dryfu się nie sprawdza w tym przypadku, gwiazdki były pojechane w DEC już po 30sek :) Dlatego robiłem bez guidingu po 15sek na ISO1600 (gwiazdki i tak są pojechane). Canon całkiem ładnie łapie kolorki gwiazd, wybrałem 3 obiekty o różnych barwach, z których najbardziej podoba mi się Capella i jej otoczenie.

 

Wszystkie fotki to Canon 350D, C6N z MPCC na HEQ5 SynTrek, bez guidingu. Bardziej chodziło mi o test pola, który wypadł bardzo dobrze - ale pewnie w plenerze znowu bedzie kicha, tak to już jest :)

 

Aldebaran (nisko nad horyzontem, po kliknięciu wyższa rozdzielczość):

 

aldebaran_s.jpg

 

 

Algol (po kliknięciu wyższa rozdzielczość):

 

algol_s.jpg

 

 

Capella (po kliknięciu wyższa rozdzielczość):

 

capella_s.jpg

 

Nie ma to jak miłe i bezstresowe focenie :D

 

pozdrawiam

 

 

P.S. Zawsze sie zastanawiałem dlaczego jeden spajk jest dłuższy niż pozostałe, tutaj prawy dolny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że akcjami :D Kolor da się odzyskać co znaczy że ten Canon jednak coś tam rejestruje, trzeba mu tylko potem trochę pomóc :szczerbaty:

 

Tak, bo on traci kolor w momencie nasycenia. Jak sądzę, wynika to z tego, że DIGIC majstruje krzywą, albo odbywa się to już w na poziomie konwersji sygnału analogowego na 12 bit.

 

W każdym razie, każda gwiazda ma środek przepalony, ale przecież gwiazda to nie jest jeden piksel 100%, ale także jej halo słabsze. I to halo słabe zawsze zarejestruje pierwotny kolor gwiazdy. Akcja, która używasz robi to zapewne tak, że tworzy nową warstwę, rozmywa obraz gwiazd, przez to środek gwiazdy zostaje wypełniony kolorem z halo, a potem taką warstwę łączy nie na zasadzie luminancji, ale koloru. Czyli koloruje obrazek niżej dając wrażenie ogólnego koloru.

 

W Photoshopie łatwo to zrobić bez akcji. Akcje to tylko "nagrane" procedury - nic więcej. To nie są filtry, które de facto są miniaplikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.