Skocz do zawartości

Wyprzedaż optyki i filtrunia.


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam

1) dwa jasne 4 -elementowe super plossle meade, serii 4000, mają dość pozytywne opinie, tu dane producenta.

W zestawie SPL 32mm i 40mm 160 zł/szt. oryginalne plastikowe tuleje i pudełka.

2) Okular UWA SW. LER 15mm, pole 66 stopni. Okular którego nie trzeba przedstawiać (zwany też "żagwią niezgody" :szczerbaty: ) wersja z szarymi powłokami.

Ten egzemplarz ma uszkodzoną metalową tuleję, tzn. wkręca się do połowy gwintu z jeden strony z drugiej nie daje sie w nic wkręcić. Do obserwacji bez filtra się nadaje.. by coś dodatkowego w to wkręcić wymaga przetoczenia gwintu - robota u ślusarza za piwo... Cena 115 zł

3) Filtr mgławicowy UHC-s, zakupiony wiosną, uniwersalny "wyciągacz włókniaków" działa wyśmienicie jako LP bloker, działa idealnie szczególnie z długimi SPL Meada. Tu link do produktu. 170 zł

Przy zakupie całości wysyłam gratis.

 

d024738741a4dd0dm.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignisdei, dlaczego pozbywasz się UHC-S, tak z ciekawosci pytam :szczerbaty:

Mam nowy...iście diaboliczny plan.. :D

 

ps. Twojego z serii 3000 na razie trzymam...trzeba mieć długie szkła...

 

4 -elementowe meady 4000, 32mm i 40mm 150 zł/szt. B)

 

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć opis ze strony MEADE który w swobodnym tłumaczeniu brzmi tak:

Stworzony na bazie najnowszych szkieł Meade 4-elementowy Super Plössls to okular ogólnego praznaczenia. Nadaje sie zarówno do obserwacji powierzchni Księżyca, rozdzielania zwartych gwiazd podwójnych, jak i wyłuskiwania słabych mgiełek w ds-ach. Te okulary podnoszą wydajność dużej gamy teleskopów od SC F/10 przez refraktory f/16 po newtony f/4. Wyśmienicie współpracują również z barlowami achromatycznymi.

super_plossl_len_106.jpg

 

 

Powyżej schemat tych okularów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.