Skocz do zawartości

Na Allegro znalazłem 2 kamerki Quickcam VC


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=382760

 

swego czasu męczyłem się z taką :D - dla niezorientowanych informacja: można z tej kamerki wykręcić obiektyw i wstawić złączkę w celu podpięcia do teleskopu. Tematów na forum o tej kamerce było sporo - wystarczy wpisać w wyszukiwarce "Quickcam VC" i po sprawie.

 

równie dobrze mógłbym kupić te kamerki za gówniane pieniądze po 20 PLN za szt. i pewnie zarobić pare groszy ale....

 

ale robi dużą różnicę :D

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=382760

 

swego czasu męczyłem się z taką :D - dla niezorientowanych informacja: można z tej kamerki wykręcić obiektyw i wstawić złączkę w celu podpięcia do teleskopu. Tematów na forum o tej kamerce było sporo - wystarczy wpisać w wyszukiwarce "Quickcam VC" i po sprawie.

 

Mam taką kamerkę i kiedyś próbowałem podłączyć ją do mojej Synty. Na obiektach naziemny ostrzyła bez problemu (mocowanie zrobione tak jak TUTAJ) Trzymało się to bardzo mocno, ale nie chciała ostrzyć na gwiazdach. Kamerka była za bardzo wysunięta.

 

Czy da się używać tej kamerki w Syncie 200/1200 korzystając z mocowania 1.25 cala takiego jak na fotkach w linku powyżej.

 

Nie wiem czy w teleskopie na dobsonie ma to jakikolwiek sens (chociaż w projekcji okularowej udało mi się coś tam zrobić kompaktem :ha: ), może kiedyś wytargam PC-ta na dwór i spróbuje powalczyć z Marsem czy Saturnem w ognisku głównym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kamerkę i kiedyś próbowałem podłączyć ją do mojej Synty. Na obiektach naziemny ostrzyła bez problemu (mocowanie zrobione tak jak TUTAJ) Trzymało się to bardzo mocno, ale nie chciała ostrzyć na gwiazdach. Kamerka była za bardzo wysunięta.

 

Czy da się używać tej kamerki w Syncie 200/1200 korzystając z mocowania 1.25 cala takiego jak na fotkach w linku powyżej.

 

Nie wiem czy w teleskopie na dobsonie ma to jakikolwiek sens (chociaż w projekcji okularowej udało mi się coś tam zrobić kompaktem :ha: ), może kiedyś wytargam PC-ta na dwór i spróbuje powalczyć z Marsem czy Saturnem w ognisku głównym.

 

Pozdrawiam

 

Da się, tylko trzeba obciąć piłką trochę tego plastiku z obudowy, tyle żeby było na równo z gwintem kamerki.

Później cały ten otwarty przód trzeba zakleić żeby się nie kurzyło do środka. W tym celu można wyciąć kółko z plastikowej okładki. Mnie w tej kamerce długie czasy nigdy nie działały pomimo, że kupiłem przerobioną. Ona ma rozdzielczość CIF - mniejszą od Toucam-ów i innych Philipsa. Nieprzerobiona jest jednak od nich czulsza o 3 magnitudo i nadaje się do guidowania ponieważ w menu maksymalny czas, który można ustawić pozwala na to. Jednak przerobione na długie czasy Philipsy są lepsze. Są też wersje na USB. Ja mam obie. Działa pod win XP po wgraniu oryginalnego sterownika kamerki dla win NT.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za Off-topic.

 

Można ta kamerka przerobić na długie czasy?? Astrodziadek powiedział że można ale mu nie chodziły. I dlatego pytam z ciekawości bo kupiłbym ją gdy by sie dało.

Ja miałem identyczną kamerkę przerobioną na długie czasy - zresztą gdzieś po forum wala się opis walki jeżeli chodzi o sterowniki do XP do tej kamerki. U mnie raz długie czasy chodziły raz nie dlatego dałem sobie siana z tą kamerką. Aha plus daję kamerce za to że nic nie muli systemu, jest cholernie szybka (nie ma tego skoku obrazu gdy ustawia się ostrość), czego czasami nie można powiedzieć o innych wynalazkach, minus daję jej za to że potrzeba aż 3 portów w kompie - nie każdy je posiada (LPT, COM, PS/2).

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad zakupem tej kamerki. Martwią mnie tylko te długie czasy. Gdy by nie one to kupił bym ją dzisiaj. Na droższa mnie chyba nie będzie stać. Ale czasy choć by raz chodziły a raz nie to chyba nie będzie to tragedia. że podczas sesji przestaną chodzić. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad zakupem tej kamerki. Martwią mnie tylko te długie czasy. Gdy by nie one to kupił bym ją dzisiaj. Na droższa mnie chyba nie będzie stać. Ale czasy choć by raz chodziły a raz nie to chyba nie będzie to tragedia. że podczas sesji przestaną chodzić. :blink:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...;hl=quickcam+vc

przejrzyj ten link - kamerki z tego co wiem przerabiał kolega sp2ukx napisz do niego. Gdybyś ją instalował na Win 98SE albo jeszcze lepiej na NT to nie ma problemu - miałbyś długie czasy (oczywiście po przeróbce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.