Skocz do zawartości

MP3 to OMG


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to jest nie na temat, ale moje córki mają ASTRONOMICZNE trudności z konwersją plików audio MP3 do OMG. Właśćiwie trudności mają z zainstalowaniem softu dołączonego do playerka Sony.

 

To OMG tojest oczywiście wymyślony przez Sony format ATRAC3. Kupiłem córce plajerek Sony, ale firmowy soft nie daje się zainstalować pod Vistą, z powodu jakichś bliżej nieokreślonych kłopotów z rejestracją przez internet podczas instalacji (tak zrozumiałem przedyktowany mi opis).

Sam wymyśliłem, że konwertor MP3 -> OMG pewnie załatwiłby sprawę, ale nie mogę takiego znaleźć w sieci (w drugą stronę: OMG -> MP3 - owszem). Skonwertowane pliki zapewne dałoby się przekopiować na plajer.

 

A może pomożecie, co za trudności mogą być z zainstalowaniem oprogramowania Sony?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mp3 ten player nie odtwarza?

Ha ha, włąmywacz, zanim użyje pasówki albo wytrycha, powinien ZAPUKAĆ do drzwi. A nuż ktoś otworzy?

 

Nie odtwarza nic innego, przecież to SONY. Oni zawsze coś wymyślają NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE :angry: , a ten format ATRAC kojarzy mi się z mini-diskiem SONY, którego takoż nikt inny nie stosował.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde co nieco znam sie na kompach ale o tym formacie OMG pierwszy raz slysze..az nie moge uwierzyc jak piszesz ze ten playerek odtwarza tylko te OMGi - czy dobrze zrozumialem ? nic innego? zadnym wav, mp3, ogg itp ? tylko omg ? hmmm

 

czy instalujac ten program to on za kazdym razem chce sie rejestrowac? moze warto go zainstalowac u kogos pod XP, a pozniej z jakims nr seryjnym czy cus gotowym pod Vista...Mysle ze na pewno istnieje jakis sposob na obejscie tego..Moze nie chce puscic rejestracji bo masz firewall ?, moga byc rozne sytuacje.. troche za malo podales informacji cygnusie.

 

pozdrowionka i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tyle informacji, ile mam. Jestem parę tysięcy kilometrów od tego playera.

Nie wiem, czy to sie rejestruje, w każdym razie podczas instalacji program łączy się przez internet z jakąś stroną po coś, i to połączenie nie dochodzi do skutku a bez tego nie da się skończyć instalacji. Tak mi to artystka-plastyczka zrelacjonowała.

Podobno FireWall i ZoneAlarm wyłączyła, ale nie jestem tego pewien, bo ma tam jakieś fabrycznie zainstalowane Internet Security i nie wiem, czy to "securitate" właśnie czegoś nie utrudnia.

 

Soft fabryczny robi konwersję w locie przy wysyłaniu plików do playerka, albo przy wczytywaniu ze źródła. Tzn powinien to wszystko robić. Nie wiem, czy nic nie robi, czy tylko nie komunikuje się z playerem. Chyba wcale nie daje się uruchomić bez ukończenia całego procesu instalacji.

 

Napisałem w nadziei, że ktoś z Was może ma takiego ołówkokształtnego Sony'ego (wygląda jak kasownik pamięci z Facetów w Czerni) i miał podobne trudnośći, inaczej nie sposób wpaść na pomysł, w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tyle informacji, ile mam. Jestem parę tysięcy kilometrów od tego playera.

Nie wiem, czy to sie rejestruje, w każdym razie podczas instalacji program łączy się przez internet z jakąś stroną po coś, i to połączenie nie dochodzi do skutku a bez tego nie da się skończyć instalacji. Tak mi to artystka-plastyczka zrelacjonowała.

Podobno FireWall i ZoneAlarm wyłączyła, ale nie jestem tego pewien, bo ma tam jakieś fabrycznie zainstalowane Internet Security i nie wiem, czy to "securitate" właśnie czegoś nie utrudnia.

 

Soft fabryczny robi konwersję w locie przy wysyłaniu plików do playerka, albo przy wczytywaniu ze źródła. Tzn powinien to wszystko robić. Nie wiem, czy nic nie robi, czy tylko nie komunikuje się z playerem. Chyba wcale nie daje się uruchomić bez ukończenia całego procesu instalacji.

 

Napisałem w nadziei, że ktoś z Was może ma takiego ołówkokształtnego Sony'ego (wygląda jak kasownik pamięci z Facetów w Czerni) i miał podobne trudnośći, inaczej nie sposób wpaść na pomysł, w czym rzecz.

 

ech sony ale dalo lage..:((

 

ok poszukam jutro czegos na necie..jak cos znajde w kwesti rozwiazania problemu to dam znac tutaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie, problem już został rozwiązany, wystarczyła wizyta kolgi cokolwiek czającego.

A już umówiłem się na sesję SKYPE podczas instalacji i pewnie sam bym to samo wyczaił.

 

Program był niekompatybilny z VISTA i z tego powodu nie działał.

Zawieszała się aktualizacja wersji przez internet, poprostu router zrywał połączenie albo go nie nawiązywał.

Po odrębnym ściągnięciu z internetu właściwej dla Visty wersji - dała się od razu zainstalować i działa, bez żadnego łączenia z internetem.

 

Jeszcze raz dziękuję - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.