Skocz do zawartości

oto jest pytanie


CDev

Rekomendowane odpowiedzi

Adamie nasz rozmówca pyta o teleskop składak od Quazara a nie naszego Kastora choć dane podobne :wink:

Kastor ma cenę proporcjonalną do jakości optyki i wykończenia i na wielkie ruchy cenowe w dół raczej nie liczyłbym bo jego wykonanie kosztuje sporo pracy ale ma bardzo dobre akcesoria i bezluzowy wyciąg okularowy, stąd kolejka oczekujacych na niego klientów wcale nie maleje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak.

Tylko tak mi się skojarzyło.

Leży przede mną właśnie cennik, który zabrałem z Jodłowa od Ciebie i tak na fali pytania porównałem.

Bo Kastor ma mniejsze lusterko, a cene jeczcze wysoką.

Jakbym miał wybrać to bym wtedy wybrał Syntę 200/1200.

To taka tylko informacja dla Ciebie (sygnały z rynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie najlepszą informacja z rynku jest dla mnie spora kolejka zamówień na kolejne Kastory, to nie muszą być na rynku teleskopy dla wszystkich, kogo nie stać na dopracowany i ręcznie składany teleskop polskiej produkcji kupuje wielkoseryjną Syntę z kategorii low budget i potem tuninguje, która też ma zresztą swoje miejsce i pozycje na rynku teleskopowym w Polsce.

Ja nie mam zwyczaju konkurować cenowo jak wielkie hipermarkety i jechać po kosztach a czasem nawet poniżej bo nie stać mnie na to i moim zdaniem nie tędy droga bo skośnych tą drogą nie przebiję, u nas konkurencyjna jest jakość wyrobu i klienci kupujący nasze Kastory i inne firmowane naszym logiem teleskopy właśnie tego od nich wymagają a cena jest dla nich tylko parametrem wtórnym od jakości 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Teleskop Newtona "KASTOR" Made in Astrokrak za 1875 PLN odpada w porównaniu z Synta 200/1200. Chyba tu bedzie musial/ sie pojawic ruch cenowy u Pana Janusza P.

 

Jesli chodzi o jakosc to Kastor jakosciowo jest ok, ale jak ktos chce starannie dopracowany sprzet to zdecydowanie polecam Quasar..

 

pozdrawiam,

Worth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ?to wolny kraj i wolne forum więc wolno Ci polecać co i kogo chcesz :wink:

Ale pamiętaj że bierzesz moralną odpowiedzialność za zakupy ludzi z twojego polecenia 8)

Poza tym aby coś uczciwie polecać trzeba to posiadać i jakiś rozsądny czas używać aby mieć miarodajną opinię z pierwszej ręki o danym sprzęcie a nie widzę takowego w twojej stopce w profilu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba posiadać, a u Janusza w stopce też nie widać, żeby posiadał cos sensownego :D

 

A co do zakupów w Astrokraku lub gdzie indziej (np. Synta) to powiem tak: JAK ZAMIERZASZ MIEĆ SPRZĘT TO NIE JANUSZ BO ON NIE DOTRZYMUJE ŻADNYCH TERMINÓW. Wiem to z autopsji, bo jeszcze przed opozycją marsa zamówiłem przejściówkę do webkamerki i do tej pory nie dostałem ani przejściówki, ani ... I MOŻEMY SOBIE POFILOZOFOWAĆ O SOLIDNOŚCI I JAKOŚCI FIRMY, KTÓRA JEST "DE BEST" :oops:

 

No i tutaj Janusz pewnie stwierdziłby, że ma pełne ręce roboty itp. itd. ale aktywnością na forum przebija każdego mocno zapracowanego człowieka.

 

Janusz, przepraszam, ale musiałem, bo strasznie czasem (często) przeginasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamietaj ze bierzesz moralna odpowiedzialnosc za zakupy ludzi z twojego polecenia 8)

Poza tym aby cos uczciwie polecac trzeba to posiadac i jakis rozsadny czas uzywac aby miec miarodajna opinie z pierwszej reki o danym sprzecie a nie widze takowego w twojej stopce w profilu :wink:

 

Jestem bardzo zadowolony z produktow QPJ ktore posiadalem/posiadam. Inne sprzety m.in. produkcji Astrokraka widzialem w dzialaniu u znajomego z ktorym czesto razem obserwujemy.

Co do stopki to fakt ze jest ona pusta nie znaczy ze nie uzywam sprzetu takiej czy innej firmy.

Nie widze po prostu sensu wpisywania tu czegokolwiek, poniewaz jak ktos chce to niech pyta na forum o wady/zalety i zainteresowani sie odezwa.

 

pozdrawiam,

Worth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Domek (Dominiku W.) Mirek też coś wie w tym temacie bo długo czekał na złączki do kamer przemysłowych ale ma klasę i odrobine taktu której Tobie niestety brakuje, twoja złączka już w drodze i lada dzień ją otrzymasz, i na Ciebie wreszcie przyszła kolej wysyłki 8)

 

ps. Pamiętaj na przyszłość że do tego służą prywatne wiadomości i maile a nie zaśmieca się tym forum sprzętowego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, ja nie mam zastrzeżeń co do jakości sprzętu, który Ty oferujesz (widziałem kilka rzeczy przez Ciebie zrobionych i są więcej niz OK) tylko do terminów, których nie dotrzymujesz. No cóż co do przejściówki, to następna opozycja marsa juz za 2 lata więc nie ma sprawy. Wolałbym jednak nie myśleć co by było, gdybym zamówił u Ciebie w maju Alamaka z dostawą na początek września a nie kupił od ręki ETX-a bo nie ukrywam, ze zależało mi na opozycji marsa.

 

 

A Twoje wypowiedzi w stylu:

 

"on ma klasę i odrobine taktu której Tobie niestety brakuje"

 

czy też jedna z astro4u.net:

 

"nie będę się zniżał do twojego poziomu"

 

pozwolę sobie pozostawić bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek, toooo ty lyknales mi tego ETX od przemytnika? Dobrze pamietam???

 

Poza tym spokojnie bez nerwow. Jak wszyscy wiemy w naszym astro swiatku nie trudno o zaplon, wiec szanujmy sie i starajmy sie wspolnie nie prowokowac (to tez do Janusza, aby nie ocenial cudzej wiedzy a tylko uzywal do odpowiedzi swoja).

 

Jak tam w ogole ten ETX? Zadowolony jestes?

Moze bys machnal w wolnej chwili jakas recenzje do dzialu "Recenzje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem to obiecałem i będzie. Trochę czasu zabrało mi zaprzyjaźnienie się ze sprzętem, jego przetestowanie i skompletowanie wyposażenia. Dajcie mi jeszcze chwilkę to dostarczę wam najbardziej wyczerpującą recenzję tego bzykadełka jaką będę potrafił spreparować (z przykładowymi fotkami z weba i z 10D, testami wyposażenia i np. Vestą jako guidem - ostatnio z tym kombinuję).

 

Niestety podstawowy problem z moim ETX-em to dość długie chłodzenie, a "ciepły" daje "kiepskie" obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małek recenzję wreszcie zmęczyłem którejś bezsennej nocy niedoczekawszy się pogody obserwacyjnej i jest w sumie merytorycznie O.K., poprawiłem trochę słownictwo ale szkoda że neei masz jej w wersj z fotkmi i rysynkami bo i je bym ocenił, pamiętaj o brakujacych dalej obrazkach tuż za i tuż przedogniskowych gwiazdy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to Janusz, bo Ciebie trudno chyba pod tym względem zadowolić :)

 

A fotek do załączonego pliku nie mogłem wstawić bo na nowym kompie nie mam "worda". Fotki przed i za ogniskiem musze odłożyć na pozniej, bo seeing wciąż słaby :(

 

Aha, dopisałeś parę słów tam gdzie było to potrzebne ? :roll:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.