Skocz do zawartości

M45 - Plejady


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem - część zakrzyknie : było :D

Dla mnie liczy się że można w przyszłości robić porównanie ... i trzeba pokazywać, tak generalnie, bo po to się to m.in. robi.

 

To ostatni z obiektów jaki robiłem tydzień temu. Czasami można tylko pomarzyć o styczniowych bezchmurnych nocach z dodatnią temperaturą .... a wtedy takie były !

 

Co tu dużo mówić wreszcie mam swoje cirrusy na które tak chorowałem...

 

M45, SW6", CG5-GT, canon 350 unmodified, 14x5min, iso800, Iris, Gimp

 

m45_20080111_v1.5_1100_100__g1.2pi1cr1163s.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie! Skąd Ty bierzesz tą pogodę?! Na Krecie mieszkasz czy na Kanarach?

Godna fotka. I nie przejmuj się, że to pospolity obiekt.

Czym prowadzisz montaż?

 

Też się nad tym zastanawiałem. U mnie jak jest chwila pogody, to nie mam czasu, ale generalnie, to pogody nie ma - znaczy się jest, ale do d...

 

Wygląda na to, że CG5 opanowałeś już solidnie. Efekty są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fotka, jestem pod wrażeniem szybkości twoich postępów co chwila to lepsze zdjęcie. :D

 

A to że to obiekt standardowy to się nie przejmuj, w końcu praktycznie każdy od nich zaczyna no i powinien mieć je w swojej kolekcji. No a poza tym to na czymś trzeba trenować obróbkę, żeby później z sukcesem podejść do tych trudniejszych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie! Skąd Ty bierzesz tą pogodę?! Na Krecie mieszkasz czy na Kanarach?

Godna fotka. I nie przejmuj się, że to pospolity obiekt.

Czym prowadzisz montaż?

 

Piotrek to materiał sprzed tygodnia - wlkp też wtedy brykała na konikach o ile pamiętam :szczerbaty: chociaż w mal było dużo więcej okresów bez zachmurzenia

 

Prowadzemnie to:

Orion 80ST + barlow CU2x + SPC900 mod + GuideMaster

 

Prowadzenie i kamerka SPC900 to pięta achillesowa jeszcze jak dla mnie. Ze względu na mocowanie myślę że może mieć tendencje do niespodziewanych skoczków a SPC900 po jakimś czasie traci jasność obrazu gwiazda robi się coraz bledsza i bledsza i... czy ktoś z posiadaczy SPC900 zauważył coś takiego czy to ja nie widziałem jak prowadzenie skoczyło sobie na inna gwiazdkę z jakiegoś powodu a ta jasna zniknęła...... normalnie jakby się sensor wysycał i nie zbierał dobrze po kilku godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Tylko jak najszybciej pozbądź się winietowania... :rolleyes: (a ja ciagle swoje... :szczerbaty: )

Poglądałem Twoje siostry z Jezior :szczerbaty: bo chciałem ten rdzawy kolor podciągnąć no ale wtedy winieta dawała zdrowo więc nie ma kolorków....

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądałem Twoje siostry z Jezior :szczerbaty: bo chciałem ten rdzawy kolor podciągnąć no ale wtedy winieta dawała zdrowo więc nie ma kolorków....

Moje siostrzyczki nie mają tego odcienia zbyt wyraźnego. Wstyd się przyznać ale starałem się go zniwelować, żeby nie wyłaził :Boink: . Pojawił się akurat w miejscu "ampgloła" i nie wiedziałem, że to naturalny kolor mgławicy. Od tamtej pory jakoś nie miałem samozaparcia, żeby zabrać się powtórnie za obróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.