Skocz do zawartości

2xRobofocus


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zamówiłem 2 Robofocusy mam do Was pytanie. Jak to jest, kiedy do jednego komputera podłączone są 2 egzemplarze? Czy sterownik jest do tego przygotowany? Jak wygląda współpraca z softem?

 

Jak nietrudno się domyślić w moim konfigu jeden ma ostrzyć główną kamerę, drugi guider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zamówiłem 2 Robofocusy mam do Was pytanie. Jak to jest, kiedy do jednego komputera podłączone są 2 egzemplarze? Czy sterownik jest do tego przygotowany? Jak wygląda współpraca z softem?

 

Jak nietrudno się domyślić w moim konfigu jeden ma ostrzyć główną kamerę, drugi guider.

 

Mam coś podobnego - tyle, że używam nie Robofocusa, a jego klona Lazyfocusa. Oczywiście musisz mieć dwa COMy - u mnie niestety nie chodziły te USB/RS232 więc uzywam PCMCIA z dwoma RSami.

W CCDSoft v.5 ustawiam osobno focusery dla Imager'a i Autoguider'a (port COM, step size, backlash), a ustawianie ostrości mam Focus Tools, gdzie wybieram którym focuserem ostrzę. I tyle.

W MaximieDL chyba jest podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego - tyle, że używam nie Robofocusa, a jego klona Lazyfocusa. Oczywiście musisz mieć dwa COMy - u mnie niestety nie chodziły te USB/RS232 więc uzywam PCMCIA z dwoma RSami.

W CCDSoft v.5 ustawiam osobno focusery dla Imager'a i Autoguider'a (port COM, step size, backlash), a ustawianie ostrości mam Focus Tools, gdzie wybieram którym focuserem ostrzę. I tyle.

W MaximieDL chyba jest podobnie...

 

Mam wrażenie, że w Maximie nie idzie tego zrobić w taki sposób, jak napisałeś. Focuser jest chyba jeden, na jednym Comie. Trzeba je ręcznie zmieniać.

 

Znasz moje zdanie o Maximie ;)... Jestem coraz bliżej decyzji o zakupie CCD Soft, albo CCDAutoPilot'a (http://www.ccdware.com/products/ccdap3/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byłoby do zrobienia jesli każdy z robofocusów będzie na innym COM oraz kazdy z nich będzie sterowany innym softem np:

robo1 com1 -maxim

robo2 com2 - @Focus

Jak przyjadą robofocusy to zacznę eksperymenty. W każdym bądź razie, z zebranych informacji wynika, że da radę używać kilka robofocusów na jednym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.