Skocz do zawartości

Wyciąg oQlarowy:))))))


CDev

Rekomendowane odpowiedzi

He he niedługo na wtórnym rynku pojawią się zapewne 2" wyciągi od Synt bo sporo klientów je zapewne wymieni ale nie polecam bo są z nimi poważne kłopoty, dziś nad jednym takim klienta pracowałem kilka godzin i co najgorsze bez zadowalajacego skutku i to pomimo nowego podklejenia pasków ślizgowych i skasowania luzów.

Jestem w kropce i muszę spokojnie pomyśleć jak to ugryźć bo ich konstruktor dał ciała na całej lini od projektu do wykonania :Cry:

Zamiast 2 pasków ślizgowych naprzeciw zębatki w kącie 120 stopni jak ustawa przewiduje jest jeden i to ruchomy z blokadą a dwa są bezsensownie od strony zębatki co powoduje że przy zmianie kierunku fokusowania tuleja z okularem się kolebie tak że laser na lustrze kreśli krechę o rozmiarze ponad 20mm w każdą stronę o zgrozo :!: :!: :!:

Nic nie dało umycie tulei w benzynie bo jej chropowata (chyba ozdobna) powierzchnia stawia zaciekły opór nylonowym paskom silniej je heblując do białego proszku i kasowanie luzów na niewiele się zdało.

Muszę tak przeprojektować wyciąg abu zmienić kiepski materiał ślizgowy i chyba przetoczyć tuleję na gładko i ponownię ja utwardzić galwanicznie :?

Muszę tylko porozmawiac z jego właścicielem czy zgodzi się na tak duże i daleko idące zmiany w wyrobie ze swojej Synty :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może twój wyciag Jesionie nie ma wypukłych prowadnic tylko płaskie bo w tym jest każda inna i krzywa w inną stronę :?

Czy sprawdziłeś swój wyciąg laserem na całej długości przesuwu i przy zmianie kierunku fokusowania i jaki masz wynik w tej materii powiedzmy w mm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może twój wyciag Jesionie nie ma wypukłych prowadnic tylko płaskie bo w tym jest każda inna i krzywa w inną stronę   :?

Czy sprawdziłeś swój wyciąg laserem na całej długości przesuwu i przy zmianie kierunku fokusowania i jaki masz wynik w tej materii powiedzmy w mm ???

 

Przed wyczyszczeniem, regulacja i powtornym naklejeniem podkladek slizgowych bylo to ok 10 mm :). Teraz jest ok 0.5 mm na calej dlugosci wliczajac "chybotanie" (na full wysunietym nie drgnie nawet w zadna strone). Wiec teraz generalnie jest ok, ale mi brakuje plynnosci i lekkosci przesuwu. Tu by trzeba cos pomyslec z ta gorna "belka" dociskowa (plastik tracy o tubus wyciagu). Gdyby tam jakies rolki zastosowac or something? Albo jego tez czyms podkleic?

No ja generalnie juz wiecej nie kombinuje. Trzyma os wiec jest OK. Komfort bedzie dopiero w WO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już szukałem tego paska do ewentualnego tuningu mojego wyciągu i znalazłem takowy pod nazwą "taśma teflonowa" w supermarkecie Leroy Merlin (ul. Modlińska W-wa). Zastąpić tym pasków ślizgowych się nie da bo grubość tej taśmy to jakieś 0,1, może 0,2 mm. Poza tym nie posiadało to coś własnego lepiszcza. Podklejanie istniejących pasków tym również nie ma sensu. Do podklejania najlepsza byłaby taśma obustronnie klejąca o czym Janusz już pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.