Skocz do zawartości

Przetwornik SONY ICX098BQ


enkoder

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie napisać tego posta, ale może dobrze trafiłem.

 

Mam kamerę CCD I-Cam na przetworniku CCD SONY ICX098BQ.

Przetwornik, sam scalak ma kilka ułamanych nóżek przy samej obudowie DIP14.

Czy ktoś może się orientuje, gdzie mógłbym kupić właśnie taki przetwornik i ile będzie on kosztował?

Obdzwoniłem kilkanaście sklepów elektronicznych i podobno jest już nie produkowany, a jeśli nawet to nie sprowadzany do Polski.

A może nie warto się bawić w naprawę tej kamerki, tylko kupić SPC900NC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie napisać tego posta, ale może dobrze trafiłem.

 

Mam kamerę CCD I-Cam na przetworniku CCD SONY ICX098BQ.

Przetwornik, sam scalak ma kilka ułamanych nóżek przy samej obudowie DIP14.

Czy ktoś może się orientuje, gdzie mógłbym kupić właśnie taki przetwornik i ile będzie on kosztował?

Obdzwoniłem kilkanaście sklepów elektronicznych i podobno jest już nie produkowany, a jeśli nawet to nie sprowadzany do Polski.

A może nie warto się bawić w naprawę tej kamerki, tylko kupić SPC900NC?

A to jest tak:

Posiadając urządzenie typu DREMEL (lub inne podobne jakościowo) można (używając odpowiednich frezów) przy odrobinie wprawy dostać się do tych ułamanych nóżek i dolutować przewody. Pięknie nie wygląda ale "na bezrybiu i rak ryba". Wiem co piszę bo nieraz stawałem przed takim problemem. Niestety ja nie mam w tym wprawy i zawsze udawałem się z tym do znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest tak:

Posiadając urządzenie typu DREMEL (lub inne podobne jakościowo) można (używając odpowiednich frezów) przy odrobinie wprawy dostać się do tych ułamanych nóżek i dolutować przewody. Pięknie nie wygląda ale "na bezrybiu i rak ryba". Wiem co piszę bo nieraz stawałem przed takim problemem. Niestety ja nie mam w tym wprawy i zawsze udawałem się z tym do znajomego.

Dzięki Ci dobry człowieku, już zaraz siadam do rezania :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaklej sobie okienko przetwornika.

Ma się rozumieć, że zakleiłem. Wylutowałem scalaka, zamocowałem w imadełku modelarskim poprzez podkładki kartonowe (takie jak były kiedyś w starych korpusach od transformatorów, nie tekstolit).

Zapodałem frezarke Verto i jadziem....

po kilkunastu minutach miałem odkryte końcówki na tyle żeby HotJetem przysmażyć druciki.

Zalutowałem spowrotem do pcb i działa... w końcu łaski nie robi :Salut:

 

Jeszcze raz dzięki za pomysła :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on do kupienia tu : http://www.framos.de/www.dir/en/start_en.html

i wchodzisz do PRODUCTS-> CCD SENSORS -> Progressive Scan System i tam znajdziesz na liście ICX098BQ.

 

Ponieważ jest to typowy sensor od webcama typu ToUCam którego wszyscy używają do focenia, więc nie ma tu specjlanie zaskoczenia żadnego.

Dokładnie ten sensor jeszcze dwa tygodnie temu wylutowałem ze swojej kamerki, niestety wyrzuciłem do śmieci.

Mam za to propzycję, ten sesnor wyrzuciłem do śmieci, gdyż chciałem w moim ToUCamie wymienić matrycę na SC3 czyli ICX424AL. Mam tą matrycę, ale nie ma czasu jej porządnie przylutować i sklekocić w jedną kamerkę.

Propozycja jest taka, że kupujesz ode mnie albo samą matrycę ICX424AL ( będzie działać z Twoim układem elektroniki, skoro działał on z ICX098BQ ), albo całe "flaki" nie dokończonej kamerki SC3 wraz z Peltierem do aktywnego chodzenia, rozpoczętą obudową z aluminum, termometerem, kablami itp...

Za matrycę zapłaciłem 74.5E i za tyle moge ci ją sprzedać ( jeszcze folia z szybki nie jest zdjęta, choć sama matryca już wlutowana w "flaki" ToUCama na tzw coldfingerze do chłodzenia ).

Info na PW.

Obraz.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się rozumieć, że zakleiłem. Wylutowałem scalaka, zamocowałem w imadełku modelarskim poprzez podkładki kartonowe (takie jak były kiedyś w starych korpusach od transformatorów, nie tekstolit).

Zapodałem frezarke Verto i jadziem....

po kilkunastu minutach miałem odkryte końcówki na tyle żeby HotJetem przysmażyć druciki.

Zalutowałem spowrotem do pcb i działa... w końcu łaski nie robi :Salut:

 

Jeszcze raz dzięki za pomysła :Beer:

No i dobrze. Niech robi co ma robić. Fajnie, że się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się rozumieć, że zakleiłem. Wylutowałem scalaka, zamocowałem w imadełku modelarskim poprzez podkładki kartonowe (takie jak były kiedyś w starych korpusach od transformatorów, nie tekstolit).

Zapodałem frezarke Verto i jadziem....

po kilkunastu minutach miałem odkryte końcówki na tyle żeby HotJetem przysmażyć druciki.

Zalutowałem spowrotem do pcb i działa... w końcu łaski nie robi :Salut:

 

Jeszcze raz dzięki za pomysła :Beer:

widze, że się spóźniłem...

 

gratuluje... w sumie niezła operacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja jest taka, że kupujesz ode mnie albo samą matrycę ICX424AL ( będzie działać z Twoim układem elektroniki, skoro działał on z ICX098BQ ), albo całe "flaki" nie dokończonej kamerki SC3 wraz z Peltierem do aktywnego chodzenia, rozpoczętą obudową z aluminum, termometerem, kablami itp...

Za matrycę zapłaciłem 74.5E i za tyle moge ci ją sprzedać ( jeszcze folia z szybki nie jest zdjęta, choć sama matryca już wlutowana w "flaki" ToUCama na tzw coldfingerze do chłodzenia ).

 

Swoją naprawiłem i działa aż miło, swoją drogą szkoda, bo wziąłbym od Ciebie te flaki i zrobiłbym coś sensownego ale nie mam teraz czasu (praca, praca, praca), a i z kasą trochę cieniutko tym bardziej, że czekają mnie niedługo jeszcze wydatki.

Lunetka biegunowa i napędy do SVP, a i tubę bym kupił jakąś np. Messier-a N-150.

Tak więc widzisz, szkoda. Jeśli będę się przymierzał do kamery, to się odezwę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.