Skocz do zawartości

adaptacja statywu geodezyjnego do wiadomych celów


TomaszTech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zaadoptować taki statyw do celów astro. Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie ale oglądałem statywy astro i geodezyjne i doszedłem do wniosku, że nie wiele się jeden od drugiego różni.

 

Ale za to statywy geodezyjne są o niebo lepiej wykonane od naszych statywów więc myślę, że to jest wykonalne. Więc pytanie czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie.

 

http://www.allegro.pl/item313230631_lekki_...arise_fvat.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez TomaszTech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zaadoptować taki statyw do celów astro. Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie ale oglądałem statywy astro i geodezyjne i doszedłem do wniosku, że nie wiele się jeden od drugiego się różni.

 

Ale za to statywy geodezyjne są o niebo lepiej wykonane od naszych statywów więc myślę, że to jest wykonalne. Więc pytanie czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie.

 

http://www.allegro.pl/item313230631_lekki_...arise_fvat.html

 

Pozdrawiam

Jeżeli już szukasz statywu geodezyjnego to rozejrzyj się za drewnianym, a nie aluminiowym. Mam taki pod ETX-a i jest rewelacja, ciężki, stabilny i nie chyba sie przy każdym podmuchu wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już szukasz statywu geodezyjnego to rozejrzyj się za drewnianym, a nie aluminiowym. Mam taki pod ETX-a i jest rewelacja, ciężki, stabilny i nie chyba sie przy każdym podmuchu wiatru.

 

 

 

Zgadzam się, że drewniany był by super tylko nie mogę znaleźć. A ten alu jest w dobrej cenie a finanse mam dosyć okrojone. Mam nadzieje, że montaż da się zamontować na taki statywie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że drewniany był by super tylko nie mogę znaleźć. A ten alu jest w dobrej cenie a finanse mam dosyć okrojone. Mam nadzieje, że montaż da się zamontować na taki statywie?

pytaj na Astro4u - tam je sprzedawali po 120-150 PLN, albo poczekaj może się jeszcze pojawią na Allegro - naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da się zamontować bezpośrednio, trzeba zrobić przejsciówke. Najlepiej mieć oba składniki, pokazać je wykonawcy a on dobierze najlepszą metodę wykonania przejściówki.

Piszę oczywistość, ale spojrzałem - masz 10 postów, więc nie zawadzi elementarnie zreasumować, jako że nie znamy Twojego zaawansowania.

 

Żeby zamontować teleskop musimy mieć"

1. Teleskop

2. Montaż

3. Statyw.

 

Teleskop jakiś masz. Upatrzyłeś statyw. Co z montażem?

Przecież sposób zamontowania MONTAŻU na statywie zależy od konstrukcji mechanicznej jednego i drugiego. Najbardziej fachowo będzie dorobić elekment/podzespół, pozwalający z jednej strony umocować go na statywie, z drugiej strony - przymocować doń montaż.

Są możliwe zwykle i inne rozwiązania, ja - do zamontowania montażu SkyLuxa do drewnianego statywu teodolitowego - wywierciłem jeden otwór w górnej płycie statywu, ale nie było to eleganckie rozwiązanie, tyle, że nie wymagało wykonywania elementu pośredniego - adaptera.

 

Pozdro - Miłek :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę oczywistość, ale spojrzałem - masz 10 postów, więc nie zawadzi elementarnie zreasumować, jako że nie znamy Twojego zaawansowania.

 

Żeby zamontować teleskop musimy mieć"

1. Teleskop

2. Montaż

3. Statyw.

 

Teleskop jakiś masz. Upatrzyłeś statyw. Co z montażem?

Przecież sposób zamontowania MONTAŻU na statywie zależy od konstrukcji mechanicznej jednego i drugiego. Najbardziej fachowo będzie dorobić elekment/podzespół, pozwalający z jednej strony umocować go na statywie, z drugiej strony - przymocować doń montaż.

Są możliwe zwykle i inne rozwiązania, ja - do zamontowania montażu SkyLuxa do drewnianego statywu teodolitowego - wywierciłem jeden otwór w górnej płycie statywu, ale nie było to eleganckie rozwiązanie, tyle, że nie wymagało wykonywania elementu pośredniego - adaptera.

 

Pozdro - Miłek :Salut:

 

Mam zamiar zrobić coś takiego .

więc myślę że ten statyw da rade to utrzymać

post-8649-1203978214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.