Skocz do zawartości

Obiektyw z Celą


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj najlepszym w tym wszystkim jest bardzo wysoka współosiowość łączonych ze soba części (celi i kawałka rurki aluminiowej. Nie było to robione z jakis rur handlowych. tylko z wałka dlatego obsadzenie obiektywu jest bardzo centrycznie.

 

Dobrej jakości obiektyw "Berkut". 50\200. Cela jest oczywiście wyczerniona matową i trwałą powierzchnią, nie porównywalnie lepsza czerń jak na oryginalnej obudowie Berkuta..

 

Cena 120zł

 

w celi jak i w rurce jest gwint przyłączeniowy M54X1. za gwintem jest prowadzenie cylindryczne aby była wysoka współosiowość. Na życzenie mogę dorobić odpowiednie przejściówki do tego wraz z otworem 1,25" .

 

http://img443.imageshack.us/img443/5122/celkaiikh9.jpg

 

http://img528.imageshack.us/img528/5660/celkaiiisl9.jpg

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym "wynalazku" jest takiego dziwnego? To miał byś szukacz o bardzo dobrej jakości obrazu.. i będzie jak nikt nie kupi wcześniej..

 

Zrezygnowałem z dalszych prac bo to trzeba się narobić i nie wiem czy jest opłacalne stać i bawić się w wysoką centryczność,.Jak nikt nie kupi dokończę dzieło..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym "wynalazku" jest takiego dziwnego? To miał byś szukacz o bardzo dobrej jakości obrazu.. i będzie jak nikt nie kupi wcześniej..

 

Zrezygnowałem z dalszych prac bo to trzeba się narobić i nie wiem czy jest opłacalne stać i bawić się w wysoką centryczność,.Jak nikt nie kupi dokończę dzieło..

 

 

WARTO,

 

Mam takie na sprzedaz - 50mm z katowka za 50 zl i 60mm z wymiennymi celami na okulary-2'-1.25' okularami za 100zl.

 

WLASNA ROBOTA CIESZY ALE KIEPSKO SIE SPRZEDAJE :Beer:

 

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być szukacz 50mm to nie warto sie bawić i tak zerkasz w niego jednym okiem drugim wypatrując gwiazdki więc grunt by nie miał strasznego astygmatyzmu czy luzów więc zwykła rurka spokojnie wystarcza.

 

Dla mnie obraz wszędzie musi być dobry :rolleyes: To taka uraza z dzieciństwa jak miałem szukacz z obiektywem z plexy..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam twoją przejściówkę do webcama i faktycznie, widać że wkładasz serce w to co robisz.

Ja z biegiem czasu który spędziłem na rożnych projektach nauczyłem się jednego, a mianowicie we wszystkim trzeba mieć umiar bo po przekroczeniu pewnej granicy tylko sobie poprawiamy nastrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zrobiłem sobie taki ATM-owy szukacz z ob.50 mm i z dwóch rurek PCV. Luzów nie ma. Tania robota jak barszcz, a swoje funkcje spełnia wyśmienicie. Dodatkowo ma wymienne okulary.

A tak pozatym to w dzisiejszych czasach kupiłbym wszystko fabrycznie gotowe, bo też tanie jak barszcz :-)) :szczerbaty:

 

...dobra to zamykajcie ten wątek jak kolega chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest takie tanie, dobry szukacz WO fi 50 bedzie kosztował ok 500zł . Rurki PCV nie zapewniają dobre osiowości.. załóż tą rurę na na maszynę i przystaw czujnik zegarowy to wtedy zobaczysz ile wskazówka ci sie odchyli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Mnie zwykły szukacz do wizuala nie musi być WO. Wystarczy pierwsza lepsza rurka ze szkiełkiem 3-5cm. Co tu ma osiowość do rzeczy jeśli się tylko tam namierza wstepnie obiekty i patrzy w teleskop. Ważne żeby optyka nie była plastikowa.

 

Porządny szukacz za grube pieniądze to chyba tylko i wyłącznie kwestia poczucia doskonałości i klasy sprzetu. Jakie zastosowanie może mieć jeszcze taki drogi szukacz ? Guiding albo autoguiding przy foto ? Chyba zbyt krótka ogniskowa trochę.

 

Oczywiście wszystko tak jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRY SZUKACZ JEST DOBRY.... dobrze powiedziane :lol:

 

Ale tak naprawde, jestem pod wrazeniem rosyjskich szukaczy 8x50? z krzyzem,widzialem tez Zeissowski -maly 30mm z b.dobrymi warstwami z podswietlanym krzyzem-regulacja natezenia oswietlenia wygodna muszla oczna-brak parowania,szeroki kat widzenia mimo malego obiektywu, patrzac przez taki szuklacz-zapominasz ,ze to szukacz i nie chcesz oderwac oka :D

Jak do tego dodasz estetyke wykonania to wiesz za co placisz, czy warto - to zalezy, z reguly jest tak:

Ci ktorych stac na takie cacko- nie sa wsatnie docenic tego, a ci co sa w stanie docenic nie maja na to szmalu.

 

Mnie osobiscie -najbardziej cieszy to co uda mi sie zrobic samemu- mimo ze za jakis czas chce to sprzedawac.

:D

 

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.