Skocz do zawartości

Droga mleczna od Jednorożca do Bliźniąt


karpies

Rekomendowane odpowiedzi

Droga mleczna od Jednorożca do Bliźniąt - od dołu widać po kolei: Rozetę, Choinkę, NGC 2175, IC 443 i M35. Ładnie widoczna ciemna mgławica B37. Brak modyfikacji Nikona zrównoważony wysokością 700 m npm - zdjęcie zrobione na Słowacji. Wg DSS na tym zdjęciu jest ponad 10 tysięcy gwiazd.

 

Myślałem że wyjdzie też czerwona mgławica dookoła choinki, ale bez modyfikacji to jednak chyba niemożliwe.

 

Parametry:

 

1x300s,6x360s, 3x420s/ISO 800 przy świetle 2.8 (Nikkor 50mm f/1.8).

 

monoceros_liptovski_ahd_mcsc_crv_sat_resize.jpg

 

Pzdr,

Łukasz

 

 

==edit==

dodano zdjęcie w większej rozdzielczości

monoceros_liptovski_ahd_mcsc_crv_sat_resize_12.JPG

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię szerokie pola ale takie które są naświetlane bardziej pod wygląd a nie zasięg bo jak jest w nich tak nawalone gwiazdek ze nie wiadomo czy to szum czy gwiazdki to już się to tak ładnie nie prezentuje.

 

Tą fotkę usprawiedliwiają dwie rzeczy chęć wyciągnięcia mgławic i gromadek pod ciemnym niebem no i chyba jeszcze jedna ale tego nie jestem pewien. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię szerokie pola ale takie które są naświetlane bardziej pod wygląd a nie zasięg bo jak jest w nich tak nawalone gwiazdek ze nie wiadomo czy to szum czy gwiazdki to już się to tak ładnie nie prezentuje.

 

Tą fotkę usprawiedliwiają dwie rzeczy chęć wyciągnięcia mgławic i gromadek pod ciemnym niebem no i chyba jeszcze jedna ale tego nie jestem pewien. :D

 

Co masz na myśli ? Jeśli chęć przetestowania montażu EQ-3 nabytego od Ciebie na jakość prowadzenia długich ekspozycji, to masz rację :-)

 

Jak widać - sprawdza się nieźle do postawionego przed nim celu (nauki astrofoto przez szerokie kąty), tylko dokładność ustawienia na biegun pozostawiała w tym przypadku troszkę do życzenia - jest lekka rotacja pola.

 

Pozdro,

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz świetne zdjęcie, ale daj nam szansę lepiej się nim podelektować, zamieszczając je w większej rozdzielczości, bo przy tak długich expozycjach i tak krótkiej ogniskoweji takiej rozdzielczości, to naprawdę niemały problem, odróżnić gwiazdy od szumu :rolleyes:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka w większej rozdzielczości załączona - dzięki pomocy Sumasa. Przy okazji zidentyfikowałem jeszcze jedną widoczną na zdjęciu mgławicę - na wysokości najjaśniejszej na fotce gammy Gem przy samym prawym brzegu zdjęcia jest ślad czerwieni - to Sh2-261 Lower's Nebula (poniżej NGC 2175 - Głowy Małpy).

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ? Jeśli chęć przetestowania montażu EQ-3 nabytego od Ciebie na jakość prowadzenia długich ekspozycji, to masz rację :-)

 

Jak widać - sprawdza się nieźle do postawionego przed nim celu (nauki astrofoto przez szerokie kąty), tylko dokładność ustawienia na biegun pozostawiała w tym przypadku troszkę do życzenia - jest lekka rotacja pola.

 

Pozdro,

Ł.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.