Skocz do zawartości

Stellarvue 80ED F7 + motofokus LJ


philips

Rekomendowane odpowiedzi

TELESKOP :

Ogniskowa - 560mm

Średnica - 80mm

Światłosiła - F7

Model Stellarvue Nighthawk Next Generation ( http://www.stellarvue.com/svnhng.html ). Kupiony od jednego z użytkowników forum w pażdzierniku 2007 ( a on go kupił wprost od Stellarvue w czerwcu 2007). Używany bardzo mało, stan optyki idealny ( szkła nigdy nie czyszczone ), wewnątrz wyciągu ślady wsuwania złączek, poza tym żadnej większej ryski.

W zestawie :

- teleskop

- obejmy ( bez płytki dovetaila i tego aluminiowego czegoś okrągłego czym jest zielony laser ! )

- przejściówka 2" - 1.25"

- zaślepka 1.25" do przejściówki

- papiery ( dowód zakupu w Stellarvue, instrukcja obsługi, jakieś bliżej nie określone gumki )

Wyciąg z mikroregulacją 1:11, działa idealnie, żadnych shiftów, luzów, wszystkie paramtery pracy regulowane ( docisk, opór itp), wyciąg oracalny o 360 stopni, na łożyskach, możliwość rozsprzęglenia pokręteł i zablokowania wysuwu ( ukłon w stronę telepa na guider ).

Optyka to dublet ze szkłami ED, "cela" umożliwia kolimowanie szkieł.

Sprzedaje bo chcę się przesiąść sie na krótsza ognsiskową z tripleta.

 

MOTOFOKUS:

Motofokus projektu Leszka Jędrzejewskiego, mojej budowy.

W zestawie:

- pilot LJ

- kabel łączący pilot z silnikiem 3m na taśmie, złączka COM + wtyczka 5mm na zasilanie

- silnik krokowy 1.8stopnia/krok, momment obrotowy 30Nm, ośka 4mm,

- koło zębate w standardzie XML, 21 zębów, średnica 13mm

- "montaż" pod silnik - płytka aluminiowa L z otworami fasolkowymi od strony silnika i otworami M4 od strony teleskopu

- płytka łacząca "montaż silnika" z wyciągiem Stellarvue ( specjlanie do tego wyciągu dorobiona - pewnie nie będzie pasować do innych wyciągów )

 

W zestawie nie ma paska między kołem zębatym a wyciagiem - i tak długość paska trzeba dobrać do odległości silnika od wyciągu.

Pilot pracuje w trybie półkrokowym lub pełnokrokowym, posiada 4 prędkości ( oznaczone kolejno cyferkami wyświetlanymi na wyświetlaczu ), w trybie półkrokowym przy najwolniejszym trybie silnik wykonuje jedenn krok co jakieś pół sekundy, w najszybszym około 1 pełny obrót osią silnika na sek. Zasilanie 6-18V ( najlepiej 12V ).

Istnieje możliwość sterownia motofokusem z kompa przez port COM za pomocą programu napisanego przez Leszka.

Sprzedaje bo przesiadam sie na Robofocusa.

 

CENY :

Stellarvue - 1700zł + przesyłka ( najlepiej odbiór osobisty w Warszawie lub Łodzi )

Motofokus - 250zł + + przesyłka ( najlepiej odbiór osobisty w Warszawie lub Łodzi )

Stellarvue + Motofokus - 1900zł z przesyłką ( najlepiej odbiór osobisty w Warszawie lub Łodzi :P )

 

Ceny nie do negocjacji, nie będzie obniżek ( nie zależy mi na sprzedazy aż tak bardzo, tym bardziej, że to przydatny i dobry sprzęt )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motofokusa.... dodam, że dzięki opcji sterowania jego pracą z poziomu kompa za pomoca programu LJ mamy szansę zdalnie ustawiać ostrość guidera....nie ma takiej opcji w popularnych zestawach motofokusa jakie można sobie kupić w sklepie za 180zł. Dodatkowo wygoda jest wyższa - kabel ma 3m długości ( na tasmie - rozwiązanie rodem z Robofocusa ) i sa 4 prędkości pracy ...

 

To chyba najtańszy motofokus zdalnie sterowany jaki można sobie wyobrazić ... tak więc jest to sprzęt nie tylko dla tych co nie stać ich na robofocusa, ale także dla "profesjonalistów" z obserwatorium ... ;)

 

Przy podłączeniu go do mikrofokusera 1:11 na jeden półkrok przypada 0.01mm skoku wyciągu co daje aż 9 kroków na pełny zakres "punktu ostrości" Stellarvue. Można sobie przestawić sterownik na prace pełnokrokową co przyśpiesza dwukrotnie pracę motofokusa. Przy F5.6 ( czyli Stellarvue z flatteneerem ) i pracą pełnokrokową przypadają 3 kroki na pełny zakres "punktu ostrości " co jest ilością kroków zalecaną przez Robofocusa.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Pamietam te soczewke ,ubiwgles mnie :D

 

Bylbym zainteresowany- ale kiedys pisales o brak mozliwosci ustawienia ostrosci /ale sie rymuje/.

 

Opisz to prosze.

 

pozdr

 

Y

Tak tak... był taki moment, że coś mi sie niezle pomieszało i wpładłem w niezłą panikę. Generalnie zaraz po zakupie telepa zaczałem go testować z domu, przez okno, nie mając przedłużki ( extendera ). Błąd mój polegał na tym, że przez okno z domu to jest baaaaaaaaaaaardzo zły pomysł sprawdzać szkła. Dzienny obraz drzew z tego telepa był nie ostry a z newtona był ostry ... potem okazalo się, że szyba w oknie z jednej strony była pofalowana z drugiej nie - stąd ta drastyczna nieostrość w 80ED.... poza tym extender jaki wtedy zrobiłem z rurki aluminiowej nie wyczernionej w dziennych obserwacjach dawal potworne odblaski.

 

Teraz mam normalny extender taki jak ten : http://www.telescope-service.com/accessori...l#verlaengerung i obraz z telepa wystawionego pod niebo ( nie z domu czy okna ) jest super ostry, czysty, piękny i pachnący doskonałą optyką....

 

Tak więc ten 80ED nie posiada żadnych wad....bron boże.... !!!!

 

Link do tamtego wątku : http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=18391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stellarvue od-rezerwowane i nadal aktualne ...

Kolega z tego co zrozumiałem zrezygnował z powodu typu szkła z jakiego jest zbudowany Stellarvue - dla wyjaśnienia jest to FPL-51.

 

Ponieważ nie chcę rozciągać tego wątku a temat typu szkła jest ciekawy to daje odnośnik do nowej dyskusji :

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20471

 

Zachecam kolegę do ponownego rozpatrzenia sprawy zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oferta na Stellarvue nadal aktualna - ale do świąt - potem oferta będzie aktualna dopiero na zlocie i po nim - gdybym sprzedał teleskop przed samym zlotem to nie wyrobiłbym się ze ściągnieciem następnego do wyjazdu.

Na Stellarvue jest też mała promocja w tym tygodniu - cena 1650 - potem na zlocie bedzie to już znowu 1700.

 

Na motofokus cena sie nie zmienia ale w ramach zachęty mogę zaproponować wykonanie mocowania z aluminium pod konkretny wyciąg nabywcy ( na podstwie rysunku, zdjecia lub niezbędnych wymiarów otworów ) - coś na kształt tego co jest na zdjęciach powyżej

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszam sprzedaż Stellarvue aż do odwołania ( pewnie po zlocie ). W związku z dramatycznym spadkiem ceny dolara prawdopodobnnie pojawi się też nowa - niższa cena.

Motofokus nadaj aktualny w tej samej cenie - 250zł + przesyłka.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.