Skocz do zawartości

Jowisz  z soboty (12.04)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dalsze eksperyment z TuoCam

 

Seeing 3/6

 

jup1204.jpg

 

Dla porównania ten poprzedni Jowisz przy seeingu 2/6

 

Jowisz1004.jpg

 

Próba z Barlowem 2x seeing 3/6 .Trochę słabo wyszło musi być lepszy seeing na Barlowa.

 

 

jup1204-2.jpg

 

 

Saturna nie pokazuję bo nie warto. Niestety na Saturna przyjdzie czas w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymeny  bo to druga próba astrofoto na LX-200, główny problem to seeing. Teleskop był schłodzony 5 godzin, można jeszcze powalczyć z kolimacją odrobine. No i zupełny brak wiedzy na temat RegiStaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy foto planet naprawde trzeba swietnych warunkow. Wyraznie widac to na zdjeciu z barlowem! Jowisz tego nie wytrzymal. Po moich 3 probach foto juz to wiem. Tego sie nie przeskoczy. Roznice w jakosc bardziej tu graja role niz w obserwacjach wizualnych.

 

Ogniskowa twojego lustra (no i oczywiscie aperatura) swietnie nadaje sie do fotek planet, wiec kombinuj dalej, bo to co juz zaprezentowales pokazuje, ze warto! No chyba, ze nie sprawia ci to frajdy ;)

 

Ja czekam na filtry (IR i KontrasBooster) - bede w piatek pewnie - i wtedy znowu biore sie za eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no frajda to jest tak sobie siedzieć na tarasie popijac ciepłą herbatkę z cytrynką i pstrykać. Największe problemy są z przenoszeniem filmów. Te, które robimy mają po ok. 200 obrazów i wielkość pliku jest w okolicach 100 mega. Chyba będę musiał "zarekwirować" żonie laptopa bo ma w nim zamontowaną nagrywarkę, a mój to stary śrup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest spory problem z tymi plikami. Nagrywarka zalatwia sprawe i od razu masz archiwum. Zastanawiam sie tylko, czy nie mozna by jakims malostratnym kodekiem zalatwic. Przeciez webkamerka sama w sobie daje "slaby" jakosciowo obraz, wiec jak go sie lekko kompresja potraktuje to tragedii chyba nie bedzie. Probowal ktos?

 

Ja poki co przewalam przez ethernet do kompa stacjonarnego, bo meczenie tego na laptopie to IMO pomylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, napiszcie proszę jakich mocy laptopów używacie? Tak się ostrożnie do tego przymierzam i nie chcę popełnić gafy...

Czy zdarza wam się gubienie klatek czy coś takiego? Tak pytam, bo nie mam zbyt wiele do czynienia z takimi małymi komputerkami. Te które mam w domu takich problemów nie mają - chyba zacznę jednego na balkon wynosić. Ktoś wynosi kompy na blakon? Czy trzeba jakoś odzielać monitory od teleskopu, by zbyt wiele ciepłego powietrza na niego nie buchało? Mówię o takim małym balkonie a nie tarasie... Ja mam (niestety) dwa spore monitory i każdy działa jak piecyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej patrz na nie przez szybę bo turbulencja mórowana przy takiej emisji cieplnej ;)

Kompy zresztą też nieźle się grzeją, na balkonie powinien być tylko teleskop i kamerka oraz czasemn Ty do regulacji   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.