Skocz do zawartości

Test nowego miejsca - 24 kwietnia 2008 - czwartek wieczorem


Rekomendowane odpowiedzi

Na czwartek zaplanowałem test nowego miejsca do obserwacji. Zapewne znajdzie się kilka osób do obserwacji. Pogoda we wszystkich doniesieniech na czwartkowy wieczór na 99% gwarantowana.

 

Miejsce obserwacyjne nr 4

Nazwa miejsca: Bibele

Miejscowość: Tarnowskie Góry Bibele

Współrzędne geograficzne: 50°30'12"N, 19°01'03"E, 306 m. n.p.m.

Link Zumi: http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=...e=3&scale=2

 

2008Apr22_12_row34_col16_pl.png

 

Kto chętny? Proszę aby wpisywały się osoby tylko chętne na obserwacje! :notworthy:

Biorę teleskop, lornetkę, termos z kawą. :ha:

Informacje o tym miejscu przekazał mi Piotr Sobieraj :banan:

 

Nasze miejsca obserwacyjne na http://www.astrocd.pl/miejsca.htm

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły ustalimy jak tylko pogoda będzie pewna na 100%. Sądze, że w czwartek już o 15.00 bedzie można już coś powiedzieć. :szczerbaty:

20.30 - pasuje. Ja jednak może będe wcześniej.

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zainteresowanie nie jest wielkie, ale dla tych którzy sie zdecydują informuje, że punktem zbiórki jest

 

parking przed wejściem do parku w Świerklańcu o godz. 19.00

 

Czwartek, 24 kwietnia !!!

 

Miejsce zbiórki - link z Zumi: http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=...e=2&scale=2

 

Grupa w ilości osób 3 została juz uformowana. Jedziemy pod warunkiem dobrej pogody, a ta będzie tym razem raczej na 100%

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19 nie dam rady. Do której będziecie? Będę mógł wyjechać ok 20, więc przed 20:30 raczej na miejsce nie dotrę.

 

Problem jest z dojazdem tam za pierwszym razem. Podobno dość skomplikowane.

Podałem jednak współrzedne, wiec nie powinno być problemu z dojazdem.

 

Ja chce tam jeszcze jak bedzie jasno, posprawdzać to miejsce na ewentualne kolejne wypday.

Jakby co dawaj znac na 880 184 000

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tak małe zainteresowanie. Najpierw kazdy chciał jechać... teraz prawie nikt.

Jestem ciekaw gdzie jest cała stara kadra "silosowców"?

 

Nie odpowiadają nawet na e-mail'e

 

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią Marku wybrałbym sie na jakieś obserwacje, jednak czwartek, jest dniem który najmniej mi pasuje. Jednak postaram sie być , ale to tak na 50 %. jeśli przyjadę to wezmę swojego starego Tała i postaram sie trafić poprzez gps. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem o 19:00.

 

Cieszę się Michale. Zdrówko wróciło?

 

Z miłą chęcią Marku wybrałbym sie na jakieś obserwacje, jednak czwartek, jest dniem który najmniej mi pasuje. Jednak postaram sie być , ale to tak na 50 %. jeśli przyjadę to wezmę swojego starego Tała i postaram sie trafić poprzez gps. Pozdrawiam wszystkich.

 

Fajnie by było Andrzeju. Terminy są jak wiesz zależne od pogody, a gdy mam pewność na 100% czyste niebo 2 dni wcześniej - nie odpuszczę

 

Aktualna wersja wg. ICM

 

2008Apr24_00_row34_col16_pl.png

 

lub http://new.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?n...=86&lang=pl

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by przesadą zmarnowac takie warunki!

:notworthy: Witam serdecznie wszystkich astroamatorów. Jestem na forum po raz pierwszy i nie wiem czy dobrze radzę sobie z obsługą zapisu na stronie. Miejsce obserwacji zostało zaproponowane przez moją osobę jednak jest to pewien obszar na którym trzeba ustalić dokładne miejsce obserwacji będąc na miejscu. Wstępnie zaproponowano polanę za pętlą autobusową. Miejsce nie było jeszcze przez moją osobę testowane obserwacyjnie, poznałem je niedawno jednak zapowiada się bardzo obiecująco. Astronomią interesuję się od wielu lat z przerwami. Na niebie widziałem wiele. Pragnę podzienkować Markowi Substykowi za integrowanie środowiska i zarządzenie wymarszu na obserwacje celem sprawdzenia nowego miejsca. :Salut:

Obserwacje to czysta przyjemność.

Ja stawię się. Okolica jest bardzo ładna. Spotkanie na parkingu przy wjeździe do parku w świerklancu o 19 -tej dzisiaj to dobry pomysł - pojedziemy razem by łatwiej trafić.

Pozdrawiam Piotr Sobieraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.