Skocz do zawartości

DSLR Focus 3.3.15 Pomocy


Icex

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka, uruchamiam program, wciskam camera controll, connect i wtedy wyskakuje okienko Comunication setting i nie mogę nic wybrać jest tylko opcja [none].

Nie wiem co jest, sterowniki WIA zainstalowałem. Włączam aparat, uruchamiam program i w kółko to samo :/

 

Może spotkał się ktoś z takim errorem i zasugeruje co zrobić.

Muszę mieć do wieczora to zrobione, bo wieczorem pakuje się i rano wyjazd na majówkę na domki i będzie fajna miejscówka do robienia zdjęć, aż wziełem i laptop kupiłem w tym celu specjalnie wczoraj.

 

Dodam, że kabelek do bulba zrobiłem na port COM, na optotriaku.

 

 

Pomoże ktoś ??

 

Ew. jakiś inny programik, cobyto tylko automatycznie migawką sterował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie zdołają pomóc z tym softem, to sciągnij sobie jako zabezpieczenie ten soft:

 

http://www.stark-labs.com/DSLR_Shutter.html

 

 

Ale to obsługuje tylko kłapanie migawką.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Najprawdopodobniej problem tkwi w tym kabelku com do bulba. Lub w konfiguracji samego portu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hans !

 

DSLR Shutter ruszył na COM1 i działa bez zarzutu, świetna sprawa. A już myślałem, że na majówce będzie mi się po nocach stoper śnił.

 

Pokombinuje jeszcze chwile z DSLR Focus, może ruszy bo liczę na funkcję zgrywania zdjęć z aparatu po ekspozycji, na czas ustawiania ostrości i montażu.

Jakby co to skrobnę co było nie tak, może się komuś w przyszłości przyda, ale skoro kabel działa, to pewnie coś jest nie tak ze sterownikami WIA.

 

Edit:

Ufff siedziałem nad tym i wysiedziałem. Okazało się, że Windows coś namodził ze sterownikami WIA.

Więc wywaliłem ręcznie sterowniki Canon WIA (wszedłem w menedżer urządzeń i usunąłem sterownik [odinstaluj sterownik] ) po czym uruchomiłem ponownie komputer. Po uruchomieniu komputera zainstalowałem jeszcze raz sterowniki Canon WIA , i dopiero wtedy podłączyłem i włączyłem aparat. Wszystko zainstalowało się automatycznie, uruchomiłem DSLR Focus i tym razem od razu wykrył aparat i działa bez zastrzeżeń.

 

Błędem najprawdopodobniej było to, że pierw podłączyłem do komputera aparat i po włączeniu go pozwoliłem, żeby Windows wgrał automatycznie swój sterownik, zamiast przed podłączeniem aparatu zainstalować WIA.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.