Skocz do zawartości

1-5 czerwca (niedziela-czwartek)


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest zainteresowanie proponuje znów mały wypad, ale wyłącznie pod warunkiem 100% dobrej przejrzystosci powietrza.

Osobiście tym razem biorę coś małego i skupiam się na początkach astro-foto.

Zaproponowałem takie dni (1-5) ponieważ tylko takie dni mi pasują.

31 maja i 7-8 czerwca mam zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest zainteresowanie proponuje znów mały wypad, ale wyłącznie pod warunkiem 100% dobrej przejrzystosci powietrza.

Osobiście tym razem biorę coś małego i skupiam się na początkach astro-foto.

Zaproponowałem takie dni (1-5) ponieważ tylko takie dni mi pasują.

31 maja i 7-8 czerwca mam zajęte.

 

Czołem wszystkim. piątek sobota może i niedziela obserwuję na opolszczyźnie. Ale zawsze jestem chętny. Mam ochotę na lepsze warunki light pollution i spokojną kontemplację kosmosu w okularze teleskopu. Wszyscy którzy sądzą że widzieli już wszystko w temacie sprzętu astrofoto powinni zobaczyć akt ostatecznej determinacji astromaniakalnej, wklejcie sobie ten link w wyszukiwarkę: :Boink::blink:

http://www.pl.euhou.net/docupload/files/To...pe/pvc-tele.pdf

 

Marku, Michale i całej reszcie przesyłam wam pozdrowienia. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem takie dni (1-5)

 

A podobno miało być dopiero w sierpniu ;) Czułem, że tak będzie.

To gdzie tym razem się spotykamy? Ponownie Silos?

 

Wszyscy którzy sądzą że widzieli już wszystko w temacie sprzętu astrofoto powinni zobaczyć akt ostatecznej determinacji astromaniakalnej,

 

No proszę, a ja myślałem, że era teleskopów PCV już minęła i tylko "kibelki" można na dachach spotkać ;)

A tu proszę! Fajne, całkiem fajne i jakie profesjonalne wykonanie! :)

 

Pozdrawiam również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno miało być dopiero w sierpniu ;) Czułem, że tak będzie.

To gdzie tym razem się spotykamy? Ponownie Silos?

No proszę, a ja myślałem, że era teleskopów PCV już minęła i tylko "kibelki" można na dachach spotkać ;)

A tu proszę! Fajne, całkiem fajne i jakie profesjonalne wykonanie! :)

 

Pozdrawiam również.

 

W sierpniu oficjalne i duże. Teraz tylko nieoficjalnie i dla zabawy.

A może by tak dziś?

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i do 03.06 ma byc pogoda (jestem ciekawy czy tak bedzie) Organizjuemy jakies spotkanie ? :Salut:

 

Jestem z Bytomia (dokladnie z Stroszka) mam maly problem z transportem na zloty czy ktos mieszka gdzies w poblizu i ma wolne jedno miejsce w aucie to z checia sie zabore oczywiscie zawsze doloze sie na benzyne...

Pozdrawiam B)

ICM.jpg

Edytowane przez Łukasz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas trzech. Wartość minimalna została osiągnięta.

Proponuje jak ostatnio 20.30 na silosie. Ja jadę jak zawsze z "czymś", choć tym razem bardzo skromnie.

 

Dzis zachodzi wyjatkowo rzadkie "zjawisko".

 

W momencie przelotu ISS 22:24:51 (max. alttidue) 33° pojawi sie flara Iridium. Różnica wynosi ok. 25 sekund. Oba obiekty oddalene będa od siebie o ok. 60° :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było wczoraj :)

Marek przywiózł śliczny refraktorek WO z serii Ferrari. Bardzo ładny sprzęt i świetny focuser, ale trzeba przyznać, że achromat 102/500 pokazał z Fringe Killerem ładniejszego Saturna ;)

Ja niby walczyłem z M101, ale tak na prawdę to był pierwszy raz, kiedy miałem ze sobą laptopa i bardziej testowałem cały zestaw. Samo zdjęcie marne, bo ani montaż nie był dobrze ustawiony, ani materiału nie wystarcza.

Taka tam wprawka z achromatu i eq3:

m101_20080602_web.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.