Skocz do zawartości

Astrosuszarka?


Gość inż.konstruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inż.konstruktor

Witajcie.

 

Chciałem sie do Was AstroForumowicze po raz kolejny zwrócić z głupim zapytaniem/problemem.

Mianowicie: jak sobie radzicie z parującymi okularami i innymi elementami optyki?

Podczas ostatniej astronocy (warunki seeingowe były wcale niezłe) zaparowały mi 3 razy okulary i to niekoniecznie te na nosie. Wielce mnie to uradowało :szczerbaty:

 

Czytałem na forum, ze dobrym rozwiązaniem jest suszarka do włosów. Super pięknie ale na 230V one zazwyczaj są, a o "fazę" trudno w otwartym terenie. Zresztą IP suszarek nie jest zachęcający do pracy w polu...

Grzałki pomijam, są fajne ale nieco kłopotliwe (wg mnie) przy częstej wymianie okularów. Choć nie wykluczam takiej opcji w przyszłości.

 

Znalazłem na alledrogo taką samochodową pseudo nagrzewnicę samochodową na 12V:

 

http://www.allegro.pl/item372151976_wentyl...12v_poznan.html

 

Czy to sie sprawdzi? Można podłączyć do instalacji samochodowej lub akumulatorka żelowego 12V 7 lub 12 Ah.

Jakie są Wasze patenty? Może ktoś pokusił się o przeróbkę taniej suszarki, jakiś niskobudżetowy ATM?

 

Pozdrawiam Konrad

Edytowane przez inż.konstruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor
Cześć,

Dokładnie taką suszarkę (nawet te same kolory) kupiłem w Koszalinie w sklepie górskim za 15 zł.

 

pozdrawiam

 

15PLN? Taką kwotę to można dać bez zastanowienia się! Nie opłaca sie babrać samemu

 

Niestety 25 Ojro to juz zbyt dużo. Choć nikt nie powiedział, ze astronomia to tanie hobby.

 

Kurcze nie sądzaiłem, że są takie gotowe suszary :Boink:

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie górskim za 15 zł.

 

czyli w sklepie alpinistycznym czy coś takiego? Kurcze, ile ja się nałaziłem i naszukałem takiej suszarki :szczerbaty:

 

P.S. może ktoś wie gdzie w Wawie takie cudo sprzedają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sklepie alpinistycznym czy coś takiego? Kurcze, ile ja się nałaziłem i naszukałem takiej suszarki :szczerbaty:

 

P.S. może ktoś wie gdzie w Wawie takie cudo sprzedają?

 

cześć,

sklep alpinistyczny to nie jest :)

 

"TRAPER

 

75-452 Koszalin

ul. Jana Pawła II 20

tel. 3476195

(I piętro)

 

 

TRAPER - sklep turystyczny z odzieżą i akcesoriami turystyczno-biwakowymi Oferuje kurtki, śpiwory, ubrania z polaru, plecaki, namioty i obuwie marki Campus oraz Alpinus. Wszystkie produkty są zaawansowane technologicznie i wzbogacone o innowacyjne rozwiązania. W ofercie można znaleźć odzież i sprzęt tak zróżnicowany, by spełniać wymagania sportowca czy turysty-amatora jak i doświadczonego podróżnika. Rozbudowana o nowe modele i linie kolekcja Campusa pozwala nosić się modnie i wygodnie nie tylko na turystycznym szlaku, ale i po ulicach miasta."

 

czyli sklep "górski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.