Skocz do zawartości

Sky-Watcher SK909-OTA


deryl

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprzedania mam Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK909 OTA

 

379656683_3.jpeg379656683_1.jpeg379656683_2.jpeg379656683.jpeg379656683_4.jpeg

 

Teleskop został wyczerniony tzn. odrośnik, tuba optyczna, wyciąg okularowy, jaka jest różnica widać na fotkach. Po tej operacji teleskop daje nieporównywalnie lepszy obraz, niż po wyjęciu z pudełka. Zmniejszyła się aberacja chromatyczna, gwiazdy są bardziej punktowe, poprawiła się czerń tła.

 

Stan teleskopu oceniam na bardzo dobry: obiektyw nie porysowany (widać niewielkie ilości pyłków kurzu - jest to nie do przejścia, chyba że mamy sterylne warunki mieszkaniowe), tuba niepoobijana, jedynie chyba w dwóch miejscach są otarcia lakieru o średnicy około 1mm (zauważalne przy dokładnym oglądaniu samej tuby), wyciąg pracuje płynnie bez luzów.

 

Optyka szukacza też jest w stanie bardzo dobrym, jedynie na obudowie jest zarysowanie widoczne na fotce.

 

Kątówka jest nieoryginalna (Bresser), dokupiłem ją ze względu na wygodę obserwacji, gdyż na oryginalnej 45st trzeba było się nieźle nagimnastykować przy obserwcjach w zenicie. Jej stan oceniam na 3+, obudowa ok, lusterko posiada ryski od nieumiejętnego czyszczenia (poprzedni właściciel) mi to nie przeszkadzało.

 

Okular SUPER 25 stan bardzo dobry.

 

Szyna montażowa jest nieoryginalna, wykonałem ją sam, doskonale spełnia swoje zadanie (wykorzystywana z MON1). Aby ją zamontować trzeba odkręcić jedną z obejm, wsunąć w uchwyt, przykręcić obejmę i już można zamontować tubę. Może to trochę kłopotliwe ale nie musiałem kupować nowej.

W zestawie, to co na fotkach czyli:

 

- tuba z odrośnikiem i zatyczką

- szukacz 6x30 z montażem i zaślepkami

- kątówka lustrzana 90 stopni

- obejmy z szyną montażową

- okular SUPER 25 z zatyczkami

 

Cena razem z prezesyłką - 290 zł

 

PS.Sprzedaję bo kupiłen N-150

Edytowane przez deryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nowa cena: 270 zł z przesyłką

A ile wyniosłoby bez przesyłki, bywam w Ozorkowie (pracuję w ceramice) więc

odebrałbym osobiście jeśli bym się zdecydował :Salut:

Przy okazji rezerwuję, powiedzmy do dziś wieczorem.

 

Pozdrawiam,

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.