Skocz do zawartości

Jakim softem obrabiac planetki


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

To taki darmowy program do obróbki zdjęć , (...)

 

Astrokosmo, to nie jest darmowy program. To normalny, płatny soft.

 

"PhotoFiltre Studio is shareware and is limited to a 30-day trial period. At the end of the 30-day trial

period, if you want to continue using PhotoFiltre Studio you will need to purchase a registration key

from the programs author. If, on the other hand you no longer want to continue using the program

you must remove it from your system immediately. "

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrokosmo, to nie jest darmowy program. To normalny, płatny soft.

 

"PhotoFiltre Studio is shareware and is limited to a 30-day trial period. At the end of the 30-day trial

period, if you want to continue using PhotoFiltre Studio you will need to purchase a registration key

from the programs author. If, on the other hand you no longer want to continue using the program

you must remove it from your system immediately. "

 

Pozdrawiam.

PhotoFiltre Studio jest shareware.

PhotoFiltre jest znacznie uproszczony i free.

Do naszych potrzeb chyba jednak Gimp(warstwy).

ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jasność.

 

Astrokosmo zlinkował do PhotoFiltre Studio 9.2.0 który darmowy nie jest.

 

Dobra, nie ma chyba co ciągnąc off-topa w tym watku. Lepiej otworzyć nowy watke w stylu "Czym darmowym/najlepszym/etc. obrabiać planetki" i bedzie łatwiej potem innym znaleźć odpowiednie informacje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywo zainteresowany tematem przedstawię swoje skromne doświadczenia i wątpliwości.

 

Do rejestracji obrazu z kamerki próbowałem używać K3CCD ale ten fajny soft nie potrafił dogadać się z Windows Vista! Próbowałem innych aplikacji, ale zostawiłem sobie IRIS. Ten "kombajn" ma również moduł do rejestrowania AVI i oczywiście wiele wiele więcej.

 

Nagrany AVI stack'uję w RegiStaxie. W wersji 3 -bo Vista!

RegiStax ma w zakładce Wavelet proste narzędzia typu poziomy i krzywe. To są narzędzia powodujące straty danych(chyba) więc warto ich użyć przed konwersją do 8bitów.

 

Ja ostatnie operacje typu kadrowanie, odwracanie itd. przeprowadzam w PhotoFiltre bo program prosty a ja z materiałem więcej zrobić nie potrafię(na razie! :) ).

 

Moje wątpliwości:

-gdzie leży optimum ustawień exposure/gain. Czy należy dążyć do jak najmniejszej wartości "gain"?

-ile klatek należy/wystarczy nagrać?

-jak praktycznie wykonać dobry "Flatfield"? Przy jakich parametrach ekspozycji?

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.