Skocz do zawartości

Kupię wyciąg crayforda do newtona


ŁukaszRachuna

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam ogłoszenie o kupnie. kiedyś kolega z forum proponował mi nieużywanego crayforda za 170zł, ale jakoś wtedy nie miałem pieniędzy, a dziś nie mogę się z nim skontaktować. Ma ktoś może taki wyciąg. Mam tylko pytanie, czy do niego mogę bezpośrednio włożyć okulary 2'' bez żadnych przejściówek jak w wyciągach synty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyciągach Synty typu crayford potrzebna jest przejściówka nawet i na 2" a osobno jest na 1,25". Taka tuleja tam specjana wchodzi. Sam wyciąg ma wiekszą średnicę. Przypuszczam że to rozwiązanie jest po to aby łatwo używać dodatkowych złączek do foto. Może w starych Syntach wyciąg był dokładnie 2" + przejściówka1,25".

 

A w czym dokładnie problem jeśli dostaniesz wszystkie tulejki razem z wyciągiem Crayforda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wyciąg ten ma być do foto, pod MPCC. w syncie muszę dokupić złączkę która zrobi mi 2'', jest krótka i w astrokraku kosztuje 50zł. Pytam dlatego, że miałem kupić zwykły wyciąg za 100zł, do niego przejściówka, to kolejne 50, nie mówie o kosztach przesyłki. Natomiast gdybym kupił w tej cenie te ok 170 zł crayforda z innej firmy jak synta, i on od razu miałby średnicę 2'', bez żadnych przejściówek, to miałbym problem rozwiązany i do tego lepszy wyciąg. Myślałem o baaderowskim z mikrofocuserem, ale na taki mnie nie stać. jeśli natomiast wszystkie wyciągi mają ponad dwa cale, i są im potrzebne przejściówki, to muszę kupić zwykły ze złączkami takimi jak pisałem na początku postu. :unsure:

Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.