Skocz do zawartości

203-1000 Teleskop Seben


Denis

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :D

mam proste pytanie i zarazem oczekuje prostych i konkretnych odpowiedi B)

jestem aktualnie w niemczech i chce sobie kupic teleskopik :blink:

znalazlem niby dobra oferten na ebay-u

lecz bez waszych dorad nie odwaze sie go kupic :rolleyes:

 

jest to 203-1000 Seben

(raczej nie musze tlumaczyc na polski bo wiem ze rozumiecie co oznaczaja te liczby) :notworthy:

 

Spiegeldurchmesser: gewaltige 203mm

Brennweite: 1000mm

Sternengrößenklasse: sichtbar bis 14 mag (circa 5.650.000 Sterne sichtbar!!!!)

Auflösungsvermögen in Bogensekunden: 0,68

Öffnungsverhältnis: 1:4,9

Okulare: 1,25“ (31,7mm)

Vergrößerung ohne Barlow Linse: PL4 = 250x / PL10 = 100x / Pl30 = 33,33x

Vergrößerung mit Barlow Linse: PL4 = 500x / PL10 = 200x / Pl30 = 66,66x

Vergrößerung mit Umkehrlinse: PL4 = 375x / PL10 = 150x / Pl30 = 49,99x

Montierung: EQ 8V

Gewicht: circa 24kg

Ausbaubar durch 1,25“ (31,7mm) Auszug: Fotografie, Filter etc.

 

link do niego :unsure:http://cgi.ebay.pl/203-1000-Teleskop-Seben...1QQcmdZViewItem

 

cena za niego to 957 zl i nie wiem czy sie oplaca :mellow:

jestem poczatkujacy ale zalezy mi na duzej srednicy tak na przyszlosc :D

 

czekam na rewy

 

pozdrawiam

Denis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś w Polsce ma teleskop firmy Seben i coś wie konkretnego o firmie. Jednak internetowy rekonesans pokazuje Seben jako producenta badziewia. Ja bym w to nie wchodził - lepiej kupić sprzęt porządnej i znanej firmy. Nie warto też szukać sprzętu na ogólnych giełdach, korzystanie ze znanych astrofor jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jeśli idzie o zakup z drugiej ręki.

Edytowane przez skymacho2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie widzę tu magicznych pytań, które pomogą użytkownikom rzetelnie Ci doradzić, a mianowicie:

- skąd będziesz obserwować (miasto, miateczko, wieś)? balkon, ogródek, szczere pole?

- co Cię interesuje (księżyc, planety, mgławice, itd)?

- czy jesteś mobilny? (samochód)

Zacznij od tego.

Ogólnie, to teleskop dobieraj raczej do warunków w których bedziesz obserwować.

Enkoder ma rację co do montażu - jest zbyt słaby jak na taką tubę optyczną.

Plossl (PL4) takiej firmy do telepa f/5 to słaby pomysł. Z barlowem juz tragiczny.

Pozdr,

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam na wsi, czyli mozna brać pod uwage podwórko, a raczej

szare pole, ponieważ za mną juz nikt nie mieszka aż pod las, czyli warunki

wprost idealne, najblisza lampa jest 150m od mnie, :D

 

na planetki i ksiezyc tez bym mile popatrzyła ale przedewszystkim DS :rolleyes:

 

i jestem jak najbardziej mobilny do długości tuby 1,5m :szczerbaty:

 

co polecacie :unsure:

funduszeograniczają sie do 1200 zl ale chcialbym tez jakies dodatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 1200 zł ma wystarczyć na teleskop i dodatkowe akcesoria to ta oferta będzie akurat - Sky-Watcher (Synta) SKP1501EQ3-2 w promocyjnej cenie:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...2c66cb1b8c5979e

innym rozwiązaniem jest śledzenie działu Astromarket Astro-Forum i kupno sprzętu z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja co prawda też jestem nowy, ale niedawno przechodziłem podobne rozterki. Ja bym ci proponował poszukać używanej synty dob 8" i będziesz miał fajny teleskopik w cenie tej tańszej synty i będziesz na pewno zadowolony jak ja (wiem co mówie bo mam podobną sytuację, czyli ostatni dom na przedmieściach a dalej tylko las z tym że u mnie gaszą światła o 22). Przed zakupem przeglądałem rózne fora gdzieś około miesiąca i w tej cenie chyba nic lepszego nie będzie. Dodatkowo muszę powiedzieć, że synta 8" ciągle mnie pozytywnie zaskakuje (mam ją około miesiąc) a montaż po 3-4 użyciach staje się bardzo łatwy w obsłudze (nawet dla mojej siostry).

Z dodatków to na pewno przyda ci się filtr księżycowy (ok 50 zł nowy) oraz chociaż jeden dobry okular np. ortroskop lub lantan (ja kupiłem używanego lantana za 170 zł).

Ja np. miałem jeszcze dylemat czy warto wydać kilka stówek na okular (w moim przypadku to był lantanowy) ale jak zobaczyłem różnice w obrazie to kupuje jeszcze 2 okulary lantanowe a te plossle syntowe chowam do szafy :P

Mam jeszcze soczewke barlowa firmy Antares, ale jak dla mnie za bardzo psuje obraz i jej nie używam (chyba lepeij zamiast takiego barlowa kupić używanego ortroskopa o mniejszej ogniskowej).

I kupując taki używany zestaw (synta 8", filtr księżycowy i 1-2 lepsze okulary) na pewno będziesz zadowolony i zmieścisz się cenowo w 1200 pln.

 

Mam nadzieję, że chociaż troche pomogłem.

 

PS. Pośpiech jest najgorszym doradcą.

Edytowane przez chuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.