Skocz do zawartości

SPC900 + Orion 80ED = brak focusa?


milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kilka dni temu skompletowałem zestaw kamerkowy, tzn mam SPC900 i przejsciówke do wyciągu 1,25''. Do tej pory do edka podpinałem tylko lustrzanke i nie miałem problemów ze złapaniem ostrości. W przypadku kamerki okazało się, że wyciąg jest za krótki :szczerbaty: . Jeżeli używam kątówki, to przy wsuniętym wyciągu brakuje moze 2mm, żeby złapać ostrość. Bez kątówki, przy całkowicie wysuniętym wyciągu brakuje moze 3mm żeby było dobrze :) Czy ktoś spotkał się wcześniej z takim problemem i może podpowie jakies oczywiste rozwiązanie, ktorego ja nie na razie nie znalazłem?

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to zawsze jest problem z ccd i refraktorami, i to nie tylko z ED ale problem dotyczy też tych z najwyższej półki np. TOA, że do złapania ogniska trzeba wiaderka przedłużek

w Twoim przypadku zakładam że masz złączkę webcam/T2 to w takim przypadku najlepiej sprawdza się taka przedłużka: Extender T-2 SkyWatcher, do kupienia np. tu: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...rge.php?id=1149

ale jest problem z przykręceniem filtra np. IR-cut, bo niema do czego go przykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, wiatr w oczy i pod gore. Gdybym wiedział tydzień temu, że to nie działa jak klocki lego, to by nie bylo kłopotu. Mam taki kawałek tulejki u rodziców w domu. No nic, będe majstrował na razie inaczej.

 

Dzięki za podpowiedzi!

 

pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się parę razy na różne nieprzewidziane kłopoty nadziałem, więc zawsze jak coś sobie nowego zaplanuję to robię testy "na ciepło" i "na jasno", czyli w domu. Zawsze to lepiej niż gdzieś w nocy po ciemku albo jak ręce zmarznięte od zima*, no i przećwiczyć można ;)

 

*) nie dotyczy latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się parę razy na różne nieprzewidziane kłopoty nadziałem, więc zawsze jak coś sobie nowego zaplanuję to robię testy "na ciepło" i "na jasno", czyli w domu. Zawsze to lepiej niż gdzieś w nocy po ciemku albo jak ręce zmarznięte od zima*, no i przećwiczyć można ;)

 

*) nie dotyczy latem

 

To były właśnie testy na 'ciepło i jasno', tylko w Helsinkach, gdzie spędzam większość czasu, mam małe lokum i wszystkie szpeja sie nie zmieszczą. Dlatego nie mam teoretycznie 'niepotrzebnej' tulejki :szczerbaty: Co ciekawe, w dzień byłem w stanie złapać ostrość na obiektach odległych o 100 - 150 metrów. Dla dalszych kończyła się skala na wyciągu.

 

Na szczęście nie było zimno! :)

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.