Skocz do zawartości

Tuba optyczna N-150 / MON1


deryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Do sprzedania mam:

 

1. Tuba optyczna Bresser Messier N-150

+Obejmy tubusu i dovetail

+Lunetka celownicza 8x50 z podświetlanym krzyżem

+ dekiel

 

CENA: 390 zł razem z przesyłką

 

2. Montaż EQ-MON1 (EQ-3) głowica + statyw stalowy + przeciwwaga

 

CENA: 250 zł razem z przesyłką

 

Opis:

 

Teleskop, ogólnie jest w stanie dobrym. Zwierciadła bez zarzutu, żadnych rys, czy ubytków, jedynie drobne paproszki na ich powierzchni. Nie czyściłem zwierciadeł, bo mi to nie przeszkadzało a zresztą nie ma co z czyszczeniem przeginać.

Sama tuba nosi ślady użytkowania, kilka otarć i chyba dwa niewielkie wgniecenia. Powierzchnia wewnętrzna, czyli wyczernienie bez zarzutu.

 

Szukacz w stanie dobrym, może kilka rysek od uchwytów. Optycznie też stan dobry, lesz na elemencie krzyża jest rysa, jest ona na boku więc nie przeszkadza, taki mankament estetyczny. Sam obiektyw i okular bez zarzutu.

 

Montaż w stanie dobrym, nosi normalne ślady użytkowania. Na obu osiach są nieznaczne luzy, uwidaczniają się one dopiero po założeniu tuby. Niewielki luz był też na pręcie przeciwwagi, ale został wyeliminowany. Stoliczek na okulary ma nieoryginalną śrubę trzymającą. Mikroruchy chodzą płynnie i można ich opór sobie wyregulować.

 

Wszystko kiedyś kupiłem tu, na forum. Rok produkcji tuby to 2005.

Sprzedaję bo chcę kupić zestaw z autotrackingiem (taki mały leń ze mnie)

 

To chyba wszystko. Na poparcie moich słów jutro zamieszczę fotki, dziś już niestety nie zdąże.

 

Oczywiście można się targować.

 

Jak ktoś jest chętny na całość i ma zamiar odebrać osobiście to 500 zł za wszystko, z moją dowózką (okolice Łodzi, Zgierza, Łęczycy, Aleksandrowa, Strykowa) 540 zł

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.