Skocz do zawartości

Guding a kadrowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to pochodna zauważalnie niższej ceny :)

 

Zostanę chyba jednak przy Atiku, tylko zastanawia mnie jedna rzecz: na telescope-service (tu) napisali że:

Power supply USB - no separate power supply needed

Z kolei tu podają, że:

Power consumption 12V DC - 0.8A

(...)

-- 12V cigarette lighter cable

 

Oczywiście USB poaje tylko 5V zasilanie.

 

Pytanie więc: jak zasilana jest ta kamerka???

Zasilacz 12V, którego "niet" w zestawie. Sama kamera bez problemu by mogła działać na zasilaniu z USB, ale pamiętaj, że tam jest TEC cooling, który sporo żre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - proste pytanie, czy szukasz dobrej, stosunkowo "taniej" astro kamery do guidingu (czułość, 16 bit, natywna praca w maximie), czy może szukasz taniej alternatywy, która będzie działać, ale już nie tak?

 

Jeżeli szukasz ostatecznego rozwiązania, to najtańszą opcją pełnej kamery będzie Atik 16IC (lub nowa wersja). Jeżeli potrzebujesz coś lepszego niż masz teraz, ale z opcją, że za chwilę znowu będziesz się "wiercił w krześle" za nową kamerą, to kup tego chińczyka. Zawsze to lepsze od vesty.

 

Vesta to była taka przymiarka pod tytułem: "czy to jest to?" Wygląda na to, że mi się spodobało więc chyba pójdę teraz w stronę bardziej docelowego guidingu, czyli ATIK. Zastanawiam się tylko nad wersją bo zanim kupię porządny sensor główny pewnie chciałbym też trochę nim pofocić z filtrami tak dla poznania tematu.

 

Tylko muszę się szybko zastanawiać bo i złotówka słabnie i dolar odrabia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesta to była taka przymiarka pod tytułem: "czy to jest to?" Wygląda na to, że mi się spodobało więc chyba pójdę teraz w stronę bardziej docelowego guidingu, czyli ATIK. Zastanawiam się tylko nad wersją bo zanim kupię porządny sensor główny pewnie chciałbym też trochę nim pofocić z filtrami tak dla poznania tematu.

 

Tylko muszę się szybko zastanawiać bo i złotówka słabnie i dolar odrabia :)

Jako guider lepsza będzie ta tańsza - czyli 16IC (mniejszy piksel). Poza tym, ma tę zaletę, że jest dokładnie przetestowana w bojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pochodna zauważalnie niższej ceny :)

Odnosnie DSI to mialem na mysli pierwsza, nie sprzedawana juz, wersje tych kamer. Uzywane mozna kupic do 200 USD.

Co do Atika to byc moze jest tak, ze dodatkowe zasilanie jest potrzebne do ew. chlodzenia.

Edytowane przez misiekc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to zamówiłem tą kamerkę i dostałem potwierdzenie, że została wysłana. Mam nadzieję, że nie będę żałował zakupu, no i że akumulator pociągnie jeszcze dodatkowe 0.8A :)

Zapomniałem tylko zamówić odpowiedniej pogody ale może dodadzą jako gratisa w zestawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem tą kamerkę i dostałem potwierdzenie, że została wysłana. Mam nadzieję, że nie będę żałował zakupu, no i że akumulator pociągnie jeszcze dodatkowe 0.8A :)

Zapomniałem tylko zamówić odpowiedniej pogody ale może dodadzą jako gratisa w zestawie ;)

Ooo no to super. Ciekawy jestem, jak ocenisz. Pogody nie ma i to mnie doprowadza do gorączki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.