Skocz do zawartości

Księżyc na tapetę


Lukasz_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oj, to mój pierwszy własny temat na tym forum :huh:

A chciałbym pokazać, co mi się udało wykonać w photoshopie i oczywiście prosiłbym o rady, co do obróbki fotek. Historia zdjęcia jest banalna, a zaczęła się od próby przetestowania mojego świeżutkiego C8N-GT. Wykonałem kilka zdjęć księżyca i okazało się, że nie wyszły za ciekawie. Podejrzewam letnią pogodę i słabą kamerkę Logitech 4000Pro za główną przyczynę <_< . Po kilku dniach wpadłem na pomysł, aby wykorzystać materiał, jaki posiadam i wykonać tapetę na pulpit. Efekty zamieszczam poniżej.

 

http://kruszka.org/moon.jpg

Jest to połączenie 14-tu czystych ujęć z kamerki bez dodatkowej obróbki.

 

I tak od dzisiaj mój komputer jest wyposażony w nową tapetę.

Edytowane przez Lukasz_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle :)

 

ja bym troszkę rozjaśnił

 

gratuluje pierwszych kroków w astrofoto;)

 

Faktycznie można by troszkę rozjaśnić.

Zobaczę, może poczekam do połowy września i jak pogoda pozwoli, to wykonam serię zdjęć jeszcze raz. Chociaż marzy mi się wykonanie ujęć miejsc lądowania misji Apollo. Liczę, że po zastosowaniu barlowa 2x uda mi się wykonać zdjęcia z dokładnością do 2km na piksel B). Choć widziałem na tym forum fotki z dokładnością do 1km. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Postanowiłem odświeżyć watek i zaprezentować najnowsze zdjęcie księżyca. Upłynęło kilka miesięcy od powstania pierwszej zamieszczonej fotografii. Jednak przez ten czas udało mi się zdobyć lustrzankę Canona a dokładniej model 300D. Muszę przyznać, że możliwości, jakie otrzymałem są dla mnie porażające. Pole widzenia i komfort pracy są niesamowite. Obecnie jestem w stanie objąć cały księżyce w jednym ujęciu. Poprzednie zdjęcie zostało złożone z 14 ujęć. Kolejną zaletą jest długość czasu naświetlania. Bez dodatkowego prowadzenia jestem w stanie uzyskać 60-cio sekundowe ujęcia, gdzie w Web kamerce mogłem maksymalnie wyciągnąć 25 sekund. Udało mi się również w pełni zautomatyzować sterowanie lustrzanką. Za pomocą MaximDL i dwóch kabli mam pełną kontrole z poziomu komputera.

 

 

http://kruszka.org/moon2009-04-09.jpg

 

A niżej zamieszczam 60 sekundowe ujęcie M3

 

http://kruszka.org/m3.jpg

 

Podekscytowany zdjęciami gromad, postanowiłem kupić kamerkę Oriona (StarShoot AutoGuider ) i mam nadzieje, że w najbliższym czasie zamieszczę moje rezultaty w fotografii w długich czasach naświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszły te zdjęcia. Przy tym pierwszym księżycu trochę ciemne, te ostatnie - mimo pełni a za tym mało cieni i kraterów i tak się fajnie prezentuje. Gratz.

 

Ten drugi księżyc i emke robiłeś już canonem - a do czego go przypiąłeś?

 

PS. czekamy na materiał z Oriona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszły te zdjęcia. Przy tym pierwszym księżycu trochę ciemne, te ostatnie - mimo pełni a za tym mało cieni i kraterów i tak się fajnie prezentuje. Gratz.

 

Ten drugi księżyc i emke robiłeś już canonem - a do czego go przypiąłeś?

 

PS. czekamy na materiał z Oriona :)

 

 

Dokładnie ten model.

 

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-...8-ngt,d162.html

 

Wymieniłem w nim pręt przeciwwagi, aby bez dodatkowego obciążenia, można było umieścić na tubie dodatkowy refraktor. Oczywiście do Guidera :rolleyes: . Obecny pręt ma zamiast 32 cm 45cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podekscytowany zdjęciami gromad, postanowiłem kupić kamerkę Oriona (StarShoot AutoGuider ) i mam nadzieje, że w najbliższym czasie zamieszczę moje rezultaty w fotografii w długich czasach naświetlania.

 

A oto pierwsze zdjęcia w długich czasach naświetlania :rolleyes:

 

M31

Fotografia wykonana z dwóch klatek, pierwsza 300 sekund druga 500 sekund. Tak naprawdę, to jest pierwsza fotka jaką zrobiłem wykorzystując nową kamerkę Oriona.

 

M27

Fotka złożona z czterech ujęć. Dwa po 120 sekund i kolejne 300 sekund. Fotografia wykonana przy górującym księżycu, co sprawiło, że mocno widać winietowanie mojej optyki.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajna M31.jak na poczatek to SUPER!!!! Chyba trochę za bardzo wykontrastowana (albo mój monitor tak pokazuje) bo, żeby zobaczyć ramiona musiałem zwiększyć jasność w programie graficznym. następnym razem zrób więcej klatek i kilka o krótkich czasach naświetlania wy wyeliminować przepalone jądro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajna M31.jak na poczatek to SUPER!!!! Chyba trochę za bardzo wykontrastowana (albo mój monitor tak pokazuje) bo, żeby zobaczyć ramiona musiałem zwiększyć jasność w programie graficznym. następnym razem zrób więcej klatek i kilka o krótkich czasach naświetlania wy wyeliminować przepalone jądro.

 

Fotka nie była retuszowana w żadnym programie graficznym, to jest to, co uzyskałem z maxima po kalibracji. Jak nabiorę wprawy w fotografowaniu nieba, to zabiorę się za korygowanie i upiększanie moich zdjęć :rolleyes: w photoshpie. Dziękuje za celne uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.