Skocz do zawartości

Tania przyzwoita matryca


Gość Radosław Kintop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radosław Kintop

Witam.

Czy nie wiecie gdzie mogę dostać jakiś przyzwoity układ przetwornika CCD dla amatora, taki żeby był tani i jego datasheet był dostępny za darmo w internecie ? <_< Znalazłem stronkę http://sklep.north.pl/przetwornik-ccd-(kamery)/590,4.html ale żadnego z tych układów (tzn. opisu wyjść, parametrów) nie znajdę w internecie :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zasadzie nie ma przyzwoitych i tanich przetworników :szczerbaty: .

Dobre przetworniki CCD kosztują całkiem sporo i ciekawe, że nie można ich tak sobie kupić - sam się ostatnio rozglądałem :D .

Te przetworniki, które zalazłeś to najprawdopodobniej przetworniki do aparatów (części zamienne)

 

Możesz poszukać jeszcze np. tutaj

http://www.framos.eu - niestety aby zobaczyć ceny, których i tak w większości nie podają musisz się zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosław Kintop
Niestety w zasadzie nie ma przyzwoitych i tanich przetworników :szczerbaty: .

Dobre przetworniki CCD kosztują całkiem sporo i ciekawe, że nie można ich tak sobie kupić - sam się ostatnio rozglądałem :D .

Te przetworniki, które zalazłeś to najprawdopodobniej przetworniki do aparatów (części zamienne)

 

Możesz poszukać jeszcze np. tutaj

http://www.framos.eu - niestety aby zobaczyć ceny, których i tak w większości nie podają musisz się zarejestrować.

 

OK ,dzięki. To może jako amator pozostanę przy TANICH. :rolleyes: Bardzo nie chciałbym niczego sprowadzać z zagranicy, ze względu na koszta. Dobija mnie też fakt, że datasheet'y tych układów są tak trudno (jeśli wogóle) dostępne w sieci. Można by pomyślć że oferta jest skierowana tylko dla firm budujących urządzenia (kamerki, aparaty) na jakąś dużą skalę, raczej niż dla odbiorcy detalicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosław Kintop
A cos w rodzaju sampli? Wiem ze sa firmy ktore sample wysylaja ludzia (ktorzy potem je na allegro sprzedaja - oczywiscie bezprawnie).

 

Wybacz ale nie wiem, jak mógłbym się załapać na cos takiego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie wiem, jak mógłbym się załapać na cos takiego. :D

Jak sie nie myle to wypelniasz odpowiednia forme, piszesz ze jestes studentem tego i owego, ze interesujesz sie elektronika i ze chcesz wykorzystac ich ccd do astro kamerki. ;] Wazne zeby im powiedziec ze potrzebujesz to do rozwijania swoich umiejetnosci.

Nie wiem czy pozniej nastepuje jakas weryfikacja czy nie...

Edytowane przez dienet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosław Kintop
Jak sie nie myle to wypelniasz odpowiednia forme, piszesz ze jestes studentem tego i owego, ze interesujesz sie elektronika i ze chcesz wykorzystac ich ccd do astro kamerki. ;] Wazne zeby im powiedziec ze potrzebujesz to do rozwijania swoich umiejetnosci.

Nie wiem czy pozniej nastepuje jakas weryfikacja czy nie...

 

MMM... Chyba spróbuję :unsure: . Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przetwornik jest stosowany w tych kamerkach

http://www.opticstar.com/Run/Astronomy/Ast...p;p=0_10_0_9_17

te kamery ma w ofercie Delta Optical

zobacz też ten wątek

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=2

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosław Kintop
Ten przetwornik jest stosowany w tych kamerkach

http://www.opticstar.com/Run/Astronomy/Ast...p;p=0_10_0_9_17

te kamery ma w ofercie Delta Optical

zobacz też ten wątek

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=2

 

£ 449.00 ... Hehe chyba wolę sam przetwornik. Z elektroniką sobie poradzę (Optyka+mechanika to już gorzej :rolleyes: ). A ten topic, który mi podałes chyba już jest martwy. Widziałem datę 2003... "Głos rozsądku"(który nakazywał porzucić budowę kamerki od podstaw) nie ma już dzisiaj racji bytu, poniewaz od tamtej pory technika poszła na przód.

 

Errrr..... Czy mam rozumieć że polecasz mi ten chip ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecam?

Nie mam na tyle wiedzy.

Do planet, tak mogę polecić

Do DS w/g mnie ma trochę za mały piksel.

Nie znalazłem konkretów o czułości.

Ta kamera Imaging Source którą podlinkowałem też mi wygląda na planetarną.

Budowa kamery w dzisiejszych czasach, kiedy można dedykowaną kamerę do DS

kupić za 550zł wydaje się być mało sensowna.

Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa kamery w dzisiejszych czasach, kiedy można dedykowaną kamerę do DS

kupić za 550zł wydaje się być mało sensowna.

Tak myślę.

 

Chyba że się buduje kamerke w oparciu o chip z górnej póki do której ten niewątpliwie nie należy.

Ceny takich przetworników zaczynają się od kilkuset dolarów :szczerbaty:

 

Poza tym z elektroniką to nie taka prosta sprawa bo pamiętaj, że trzeba by było jakoś ten chip oprogramować, zaprojektować interface itd. do dobrej matrycy to trzeba kupić bardzo dobry przetwornik AD zapewnić bardzo stabilny układ zasilania itd itd.

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosław Kintop
Chyba że się buduje kamerke w oparciu o chip z górnej póki do której ten niewątpliwie nie należy.

Ceny takich przetworników zaczynają się od kilkuset dolarów :szczerbaty:

 

Poza tym z elektroniką to nie taka prosta sprawa bo pamiętaj, że trzeba by było jakoś ten chip oprogramować, zaprojektować interface itd. do dobrej matrycy to trzeba kupić bardzo dobry przetwornik AD zapewnić bardzo stabilny układ zasilania itd itd.

 

Więc chyba dobrze że jestem w stanie to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem zmodyfikować druga już kamerkę na SC3. Niestety coś mi sie schrzaniło z samą kamerką i niestety nie działa ona najlepiej z nową matrycą ( jest obraz ale z paskami, nie działają długie czasy )

Matryca o której mowie to Sony ICX424AL-6/E czyli to: http://www.sony.co.jp/~semicon/english/img...01/a6805302.pdf

 

Matryce kupiłem bezpośrednio we Framos.de za 75E ( czyli 250zł ). Matryca jest obecnie wlutowana w kamerkę ale dalej ma nie zdjętą folie z szybki.

 

Niestety nie będe miał raczej czasu zabawę w dochodzenie co nie działa, więc mogę albo wywalić tą kamerkę albo udostępnić ci ją do zabawy. Jeśli uda ci się uruchomić z matrycą to mogę ci ją odstąpić za powiedzmy 150zł... jeśli padnie... trudno... Jeśli uda ci się uruchomić razem z elektroniką mojej kamerki to super i będziesz miał kamerkę SC3 za powiedzmy 250zł czyli ze dwa razy taniej niż jej wartość ( w skład kamerki wchodzi plastikowa obudowa, cold-finger, złącza na USB oraz COM wraz z układem konwersji LPT na COM, złączka na T2 z astrokraka specjalnie do tej kamerki dorabiana, radiator, płytka Peltiera która schładza ją do 20C poniżej temp otoczenia )

 

Mam drugą taką kamerkę która działa znakomicie ( też ją przerabiałem sam ) i matryca jest dziko czuła ( to ta sama matryca co w ATIK 16IC ). Polecam gorąco do guidingu z Guidemasterem. Tą działającą będe sprzedawał za jakiś czas po to by się przesiąść własnie na ATIKa 16IC do guidingu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosław Kintop
Wczoraj chciałem zmodyfikować druga już kamerkę na SC3. Niestety coś mi sie schrzaniło z samą kamerką i niestety nie działa ona najlepiej z nową matrycą ( jest obraz ale z paskami, nie działają długie czasy )

Matryca o której mowie to Sony ICX424AL-6/E czyli to: http://www.sony.co.jp/~semicon/english/img...01/a6805302.pdf

 

Matryce kupiłem bezpośrednio we Framos.de za 75E ( czyli 250zł ). Matryca jest obecnie wlutowana w kamerkę ale dalej ma nie zdjętą folie z szybki.

 

Niestety nie będe miał raczej czasu zabawę w dochodzenie co nie działa, więc mogę albo wywalić tą kamerkę albo udostępnić ci ją do zabawy. Jeśli uda ci się uruchomić z matrycą to mogę ci ją odstąpić za powiedzmy 150zł... jeśli padnie... trudno... Jeśli uda ci się uruchomić razem z elektroniką mojej kamerki to super i będziesz miał kamerkę SC3 za powiedzmy 250zł czyli ze dwa razy taniej niż jej wartość ( w skład kamerki wchodzi plastikowa obudowa, cold-finger, złącza na USB oraz COM wraz z układem konwersji LPT na COM, złączka na T2 z astrokraka specjalnie do tej kamerki dorabiana, radiator, płytka Peltiera która schładza ją do 20C poniżej temp otoczenia )

 

Mam drugą taką kamerkę która działa znakomicie ( też ją przerabiałem sam ) i matryca jest dziko czuła ( to ta sama matryca co w ATIK 16IC ). Polecam gorąco do guidingu z Guidemasterem. Tą działającą będe sprzedawał za jakiś czas po to by się przesiąść własnie na ATIKa 16IC do guidingu.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Raczej chodzi mi o zbudowanie czegoś od podstaw, żebym się czegoś nauczył -matryca nie musi być super, ale dobrze gdyby miała przynajmniej 1024x768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mi o zbudowanie czegoś od podstaw, żebym się czegoś nauczył -matryca nie musi być super, ale dobrze gdyby miała przynajmniej 1024x768

 

Oj. obyś się nie nauczył , że rzeźbienie jest drogie i daje nieadekwatne efekty do kosztów.

Jeśli kasa nie gra roli, masz za dużo czasu i fijoła na punkcie majsterkowania. Wtedy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.