Skocz do zawartości

Obserwacje astronomiczne w okolicach Londynu


swinki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktoś może gdzie można sensownie poobserwować? Ewentualnie namiary na jakieś miejscowe kółko astronomiczne. Sprzęt jest a nie ma gdzie go użyć :(

Chyba w... Królewskim Obserwatorium w Greenwich! :)

 

Nie żartuję, oni urządzają sesje obserwacyjne dla amatorów, przysyłali mi kiedyś informator.

 

Skoro tu mieszkasz, to nie pytaj na polskim forum tylko raczej poczytaj angielskie miesięczniki astronomiczne, jest ich chyba pięć. W miesięcznikach masz podane, wg regionów Wielkiej Brytanii, co się kiedy dzieje astronomicznego. Ja mieszkam kawałek od Londynu i znam miejscówki czy organizacje astronomiczne w okolicach Chichester. Ale wilgoć tu straszna (pewnie wpływ Kanału) i znaleźć noc obserwacyjną i nie roszącą maksymalnie - właściwie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytujemy SKY & Telescope ale jest wydawany w Irlandii :D ale idea jest warta sprawdzenia. Na weekend skocze do Londynu poszukać tych gazet bo w naszej mieścinie nigdzie nie ma. Na razie znalazłem pole golfowe - co ciekawe można przyjść i obserwować ale jak manager powiedział: Trzeba tylko uważać bo w nocy czasem wpadają myśliwi i strzelają do królików ?! Nie wiem na ile to prawda ale o(d)znaczyć się trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w okolicach Londynu będzie kiepsko. Z reguły jest strasznie jasno - jest duża wilgoć - i spory smog, który skutecznie zakrywa większość gwiazdek.

Ale z ciemniejszych miejsc, np okolic bardziej zalesionych albo okolic cmentarzy :szczerbaty: (mój akademik jest koło cmentarza i parku :P ) można poobserwować. Np Perseidy albo planety. Na bardziej poważne obserwacje astronomiczne polecam wycieczki w Bieszczady! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytujemy SKY & Telescope ale jest wydawany w Irlandii :D ale idea jest warta sprawdzenia.

O ile wiem - "Sky & Telescope" jest AMERYKAŃSKI, nie irlandzki.

Sky at Night akurat o Londynie wiele nie pisze w dziale bieżących informacji.

Ale np. namiary:

Królewskie Obserwatorium w Greenwich

West of London AS

 

Z czasopism polecam "Sky at Night", ale czytuję też "Astronomy Now" . "Astronomy" - czasem bardzo ciekawe, jest amerykańskie.

 

Pozdro!

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.