Skocz do zawartości

obiektyw Walimex...


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na allegro obiketywy walimex - http://allegro.pl/search.php?string=walimex . Szukam teraz jakichś opinii na ich temat.

Niby są foty, ale to przecież wybrane i kto wie może wychuchane w jakimś fotoshopie.

Czy to szkiełko się do czegoś nadaje. Może ktoś używa[ł]? Księżyc, DSO, ornitologia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich "super-tele" sporo jest na ebay. Większość nie jest lustrzana. Z reguły nie mają autofocus, nie mają elektrycznej przysłony. Ręczne ostrzenie w zdjęciach ornitologicznych to survival, przecież teraz w lustrzankach nie ma żadnych pomocy na matówce, w rodzaju lupy nastawczej czy mikrorastra. W dodatku bez sprzężonej przysłony i elektryfikacji pozostaje używanie aparatu fotograficznego w trybie ręcznym.

Trochę to ćwiczyłem z Rubinarem 1000, który w dodatku ciężko chodził. Po długich a nieudanych doświadczeniach i wymianie opinii na forum - przychylam się do zdania, że obiektywy foto są do fotografowania ziemskiego, zaś teleskopy - do fotografowania nieba. Każda zmiana ról nastąpi co najmniej kosztem dużego dyskomfortu użytkowania, a nawet niemożliwości wykorzystania wielu cech aparatu fotograficznego.

Zdjęcia przyrodnicze przez obiektywy zwierciadlane są... trochę gorsze niż przez klasyczne. Ani nie możesz tego przysłonić (głębia ostrości, wady optyczne), bokeh brzydki.

Do ASTRO nie ma to znaczenia, ale chyba lepszy byłby po prostu MTO? Chyba że kupiłbyś w licytacji za 200 zeta.

 

Ja zastanawiałem się kiedyś nad zakupem do lustrzanki ruskiego rybiego oka, które jest dobre, ale bez wszelkiej mechanizacji i elektryfikacji. To, jak na razie, skutecznie mnie powstrzymało (oprócz jeszcze skuteczniejszego hamulca w postaci wyciągów z Barclays).

 

Powodzenia i zadowolenia życzę, jakąkolwiek decyzję podejmiesz - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.