Skocz do zawartości

Bino WO jakie okulary


polar3016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem wreszcie sprzęt a raczej go dostałem. Jest to Magrez 102/700 czyli Edek. Do tego mam nasadkę bino (bez okularów) i kątówkę WO 2" W kompleciku był tez AZ3. Statyw ten na początek bo zbieram na EQ6. Na początek i nie tylko. Mam widokowe miejsce w górach i chcę aby rodzinka polukała w teren a ja wieczorkami troche w klejnoty niebieskie. Nie wiem jakie okulary kupic. Po przeczytaniu wielu postów mam total zamiesznie w głowie Jedni mówią 13mm inni 22mm jeszcze inni 7 mm. Wiem,że jest to kłopotliwe pytanie bo np może się okazać,że nawet przy zastosowaniu dedykowanego do bino z WO barlowa 2x i ekstendera nasadka z powodu za krótkiego wyciągu nie będzie ostrzyła. Ale aby kombinować trzeba coś mieć. Celuję w okulary w granicach 700 zł za szt czyli jakieś LVW np Chociaż gdybym miał pewność to w okolicy 9-setek naglery też mogą być. Problem w tym,że nie mam pojęcia jaki "rozmiar" kupić aby i obserwacje ziemskie i niebo zadawalały użytkowników przynajmniej na początek. Jeżeli się okaże,że nasadka nie ostrzy no cóż pójdzie do sprzedania wraz z jednym okularem a drugi zostanie. Na dobrym okularze nie stracę a za nasadkę zapłacono w usa połowe tutejszej ceny. Prosze rozstrzygnijcie ten problem bo oczy już od kompa bolą a wniosków brak.

Edytowane przez polar3016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Twoim miejscu sprawdziłbym najpierw, czy teleskop z nasadką ogniskuje bez barlowa. Można to zrobić przy pomocy pojedynczego okularu dowolnego typu. Jeżeli układ uda się zogniskować z pewnym "zapasem" na wyciągu, to będziesz dobierał okulary do teleskopu F/7. Jeżeli zmuszony będziesz do używania barlowa, to będziesz dobierał okulary do układu F/14! To naprawdę duża różnica.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.