Skocz do zawartości

Stellarvue 102ED, 110ED i Astro-Tech, który wybrać.


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ stanąłem przed wyborem bardzo ciężkiego wyboru ,jak dla mnie, chciałem Was prosić o pomoc. Chciałem zakupić jeden z trzech refraktorów, do których zaraz podam linki. Refraktor na dzień dzisiejszy i przez około dwa lata, byłby głównie używany do obserwacji wizualnych z zastosowaniem głównie mobilnym z racji moich częstych wyjazdów. Po upływie tego czasu chciałbym dokupić dobry montaż i próbować swoich sił w astro foto. Refraktory, które wybrałem to: http://www.stellarvue.com/sv102ed.html , niestety producent nie podaje, jaki rodzaj szkieł zastosowano, drugi to jego większy brat http://www.stellarvue.com/110ed.html ,a trzeci to już całkiem inna historia triplet Astro-Tech http://www.astronomics.com/main/product.as...duct_id/AT90EDT i jedynie tutaj wiemy jakie zostały wsadzone szkiełka „FPL-53 ED” japońskiej firmy OHARA. Ponieważ moja znajomość języka angielskiego jest znikoma, nie mam zbytnich możliwości poczytania recenzji użytkowników tych sprzętów. Proszę o Wasze opinie w sprawie tych sprzętów.

Może macie też inne propozycje ,oczywiście mieszczące się w tych granicach cenowych. Za wszystkie za i przeciw z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych założeniach, imho, lepiej rozważyć opcję kupienia czegoś do wizuala, a po 2 latach zobaczyć co z tym astro-foto. 2 lata to nie jest aż tak mało i sporo może się zmienic w podejsciu do sprawy. A i z drugiej ręki co jakiś czaś coś się trafia na astrogiełdzie, więc może nie warto zawężać wyboru do konkretnie tych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wizuala sprzęt już posiadam, jak widać albo nie :rolleyes: w moim avatarku.

Co do zakupu sprzętu z giełdy, raczej nie, ponieważ już się nadziałem kilka razy na taki sprzęt z drugiej ręki.

Zresztą, decyzja już zapadła i jest to SV102ED z FT.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim zainteresowanym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wizuala sprzęt już posiadam, jak widać albo nie :rolleyes: w moim avatarku.

Co do zakupu sprzętu z giełdy, raczej nie, ponieważ już się nadziałem kilka razy na taki sprzęt z drugiej ręki.

Zresztą, decyzja już zapadła i jest to SV102ED z FT.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim zainteresowanym :D

 

 

Dobry sprzęt. Ale pamietaj że ma trochę kolorku jak myślisz o astrofoto, no i ta ogniskowa.

 

Udanych obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.