Skocz do zawartości

Jasny meteor


Mateusz_R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wczoraj(tj. 02.03.09r.) ok. godz. 21:25CET leżąc na łóżku i oglądając teatr telewizji ( :D ) zaobserwowałem coś ciekawego, przynajmniej z mojej perspektywy. Otóż, mimo że patrzyłem się w ekran telewizora, widziałem również inne części pokoju. W pewnym momencie zobaczyłem w oknie bardzo jasny punkt na niebie poruszający się z południa na północ(ew. z SSE na NNW). Meteor(tak podejrzewam) był bardzo jasny, koloru zielonego(albo coś w tym stylu) i widziałem go przez dłuższą chwilę na niebie. Potem znikną za horyzontem(z mojej perspektywy). Moje współrzędne geograficzne to 51st. 4min sz. g. N i 23st. 11min dł. g. E(centralna część Lubelszczyzny).

 

Czy również ktoś z Was to widział?

 

P.S Niestety nie mogę Wam udowodnić, że widziałem owy obiekt, ale musicie mi wierzyć na słowo :rolleyes:

Pozdrowienia,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Zgadza się, jeden z naszych obserwatorów zaobserwował wczoraj o tej porze bolid o jasności -6 magnitudo :) Kierunek sie też zgadza :)

 

 

 

Witam wszystkich.

Wczoraj(tj. 02.03.09r.) ok. godz. 21:25CET leżąc na łóżku i oglądając teatr telewizji ( :D ) zaobserwowałem coś ciekawego, przynajmniej z mojej perspektywy. Otóż, mimo że patrzyłem się w ekran telewizora, widziałem również inne części pokoju. W pewnym momencie zobaczyłem w oknie bardzo jasny punkt na niebie poruszający się z południa na północ(ew. z SSE na NNW). Meteor(tak podejrzewam) był bardzo jasny, koloru zielonego(albo coś w tym stylu) i widziałem go przez dłuższą chwilę na niebie. Potem znikną za horyzontem(z mojej perspektywy). Moje współrzędne geograficzne to 51st. 4min sz. g. N i 23st. 11min dł. g. E(centralna część Lubelszczyzny).

 

Czy również ktoś z Was to widział?

 

P.S Niestety nie mogę Wam udowodnić, że widziałem owy obiekt, ale musicie mi wierzyć na słowo :rolleyes:

Pozdrowienia,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie zobaczyłem w oknie bardzo jasny punkt na niebie poruszający się z południa na północ(ew. z SSE na NNW). Meteor(tak podejrzewam) był bardzo jasny, koloru zielonego(albo coś w tym stylu) i widziałem go przez dłuższą chwilę na niebie. Potem znikną za horyzontem(z mojej perspektywy).

 

No Mateusz, masz już chrzest "bolidowy" za sobą, teraz jeszcze na zlocie musisz dostać Naglerem między oczy, zrobić spacer z syntą na głowie, pocałowac pierwszą damę astronomii i już jesteś pełnoprawnym członkiem astroamatorów z cięzką praktyką i doświadczeniami... :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, mimo że patrzyłem się w ekran telewizora, widziałem również inne części pokoju. W pewnym momencie zobaczyłem w oknie bardzo jasny punkt na niebie poruszający się z południa na północ(ew. z SSE na NNW). Meteor(tak podejrzewam) był bardzo jasny, koloru zielonego(albo coś w tym stylu) i widziałem go przez dłuższą chwilę na niebie.

 

komiks.jpg

 

Komiks z Cyrqlarza numer 164 autorstwa Luizy.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około 21:30 obserwowałem galaktyki M65 i M66 we Lwie. Byłem, że tak powiem, "przyklejony do okulara" :rolleyes: i nagle kątem oka zobaczyłem coś jasnego. Bez chwili zastanowienia oderwałem się od obserwacji i spojrzałem na źródło światła. Zamurowało mnie gdy zobaczyłem cóż to takiego. Strasznie jasny meteor (lub bolid- nie wiem jak to nazwać :unsure: ) przemieszczający się od Małej Niedźwiedzicy do Cerfeusza, czyli z północy na zachód. Wydaje mi się że mógł mieć jasność około -5 mag (mogę się mylić ale w tym czasie tylko księżyc był jaśniejszy).

Jeszcze przez chwilę stałem z otwartymi ze zdumienia ustami :D

A... zapomniałbym dodać że obserwacje prowadziłem z okolic Mińska Mazowieckiego. Niestety jak Mateusz nie mam żadnych dowodów z tego zdarzenia :unsure:

pozdrawiam Kacper :D

Edytowane przez bury21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to widziałem wczoraj!

Akurat byłem w Łomiankach, z dala od świateł miasta i zrobiło sie na tyle jasno że aż spojrzałem w górę. Pierwszy raz widziałem coś tak duzego i jasnego. Sam meteoryt był bardziej szeroki niż długi, przez co ślad za nim był bardzo szeroki.

Był tak duzy, że gdy schował się za dachem to myślałem że zaraz gdzieś walnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cieszę się, że nie miałem urojenia i to co widziałem, rzeczywiscie miało miejsce ;)

 

A co do widzenia kątem oka - specjalnie napisałem tak, by podkreślić 2 elementy:

1. Mam szersze pole widzenia niż koń :D

2. Mam taki strasznie wredny nawyk z pomiarów na stacjach meteo - podaje zawsze wszytkie informacje, które mogą wpłynąć na potencjalny błąd pomiaru. To, że nie patrzyłem się w niebo, a w na coś innego(i to jeszcze jasnego), mogo świadczyć, że to nie był bolid, tylko np. odbicie światła w szybie :blink:

 

Pozdrowienia,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.