Skocz do zawartości

Motyl z dwusetki


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Pora na kolejny obiekt z cyklu "szeroki kąt"

Wybrałem się 120km od Dublina, niedaleko miejscowości Athlon.

Niestety w Irlandii noce coraz krótsze, aktualnie ciemna noc to może w sumie 3,5 godzinki

Miejscówka bardzo dobra, lecz pogoda niezbyt dopisała :(

Co jakiś czas przelatywały niczego nierobiące sobie z mojego wysiłku chmurki.

 

Pierwsze zdjęcie z guidingiem, muszę napisać, że albo to szczęście nowicjusza przypadek, bo guiding ustawiłem bardzo szybko i nie miałem z nim już żadnych kłopotów do ostatniej klatki. Ani jednej klatki nie zmarnowałem jak to bywało wcześniej, wszystkie bardzo ładnie punktowane i ostre.

Niestety pogoda i Księżyc nie pozwoliły mi maksymalnie przetestować guidera, ale klatki 7 minutowe były rewelacyjne :)

Niestety te klatki nie posłużyły mi do poniższego zdjęcia.

 

Do "Motylka z dwusetki" posłużyły mi ostatnie klatki z dzisiejszej sesji

12 x 180s i 3 x 300s

 

Sprzęt:

Canon EOS 40D & Canon EF 200mm F/2.8L II USM

 

Ustawienie:

ISO 800, F/3.5

 

To chyba moja ostatnia fotka w tym sezonie, taka na pożegnanie :Beer:

 

Pozdrawiam serdecznie

post-1917-1242104678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....To chyba moja ostatnia fotka w tym sezonie, taka na pożegnanie...

 

 

No nie żartuj !! Sezon w astrofotografii szerokokatnej dopiero zaczyna sie gdzieś tak za miesiąc!!

Przez zime to tylko sie szlifuje warsztat i ulepsza sprzet pod letni sezon łowiecki wideangleGdzie ty znajdziesz lepsze cele niz rejon strzelca albo łabedzia??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze

 

noxili uwierz mi, że jestem takim zapaleńcem, że gdyby tylko była możliwość (czytaj pogoda) spędzałbym każdą noc na foceniu mgławic.

Niestety Irlandzka pogoda oraz bardzo krótkie noce, które właśnie się zaczynają, nie pozwolą mi raczej na nic więcej.

Być może jeszcze dziś będzie możliwość zapolować na jakiś cudowny obiekt, lecz jeszcze tego nie jestem pewien.

 

Faktycznie, co do Łabędzia miałem wielkie plany i nadal mam, co z tego wyniknie, zobaczymy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.