Skocz do zawartości

Montaz Gemini G42 Obs+


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciągłe miotanie się z decyzjami co do tego ?docelowego, finalnego, już na lata itd.? zestawu pchnęło mnie do następującego kroku:

Mam do sprzedania węgierski montaż Gemini G42 Observatory+.

Montaż został kupiony na początku marca bezpośrednio na Węgrzech u producenta.

Jest w stanie właściwie fabrycznym.

Dwa miesiące temu miałem wypadek, podczas którego zleciał mi kompletny zestaw RC właśnie z tego montażu. Hamulce były w pełni odblokowane i poza śladem na saddleplate nie ma śladu. Oczywiście samo prowadzenie jest wziąż perfekcyjne. Nie chciało mi się do tej pory uruchamiać w montażu ?hardwareowego? PECa ponieważ prowadzenie przy pomocy guidera spokojnie dawało sobie radę.

Użyłem go do zrobienia zaledwie kilku zdjęć.

Zobaczyć je można tu:

http://www.starrysite.com/index.php?m=Gall...ry&gc_id=11

M51, NGC 3718, IC 5070.

Sam montaż widoczny jest tu:

http://www.starrysite.com/index.php?m=Gall...ry&gc_id=37

 

Oraz oczywiście na stronie producenta:

http://www.astronomy.hu/g42.htm

 

 

BTW Istnieje spora grupa użytkowników w okolicach Beneluksu, którzy to prowadzą ciekawe, aktywne forum internetowe wymieniające się uwagami na temat montażu. Zapraszam do jego poczytania. Link ze strony producenta.

 

Aktualnie wisi na G42 ważący 30kg setup, z którym montaż bardzo dobrze sobie radzi.

 

Dlaczego sprzedaję?

Okazało się niedawno, że jednak pomysł na reaktywację półmetrowego teleskopu nie zda egzaminu. Potrzeba ciągłego refokusowania oraz ogromne jego rozmiary zniechęciły mnie do zabawy z nim. W związku z tym prawdopodobnie przeniosę RC ponownie na Paramounta. Gemini G42 będzie mi wówczas niepotrzebny. Jest to jedyny powód dla którego go sprzedaję.

 

Powiem szczerze. Osobiście nie znam drugiego montażu, jak G42 który miałby tak wysoki stosunek jakości prowadzenia oraz udźwigu w stosunku do ceny. Pod tym stwierdzeniem podpisuję się obydwoma rękami. Jeśli dla kogoś design, którym G42 specjalnie nie grzeszy nie jest najważniejszy to jest to wyjatkowy montaż.

Montaż jest wraz ze sterowaniem GOTO Pulse ( bardzo fajny, funkcjonalny pilot), dwoma chromowanymi przeciwwagami oraz saddleplatem w systemie Losmandy. Dodatkowo w zestawie jest duża porządna waliza transportowa z zamkiem na klucz.

Po negocjacjach z producentem zapłaciłem za niego 4100 Euro.

Do wzięcia jest za 16 500 PLN . Sprawdzając cenę proszę wziąć pod uwagę, że oprócz lunetki biegunowej jest to full zestaw. W przypadku stacjonarnego sprzętu, tak jak w Paramouncie niepotrzebnej.

Montaż jest oczywiście na gwarancji. Dołączam wykonane przez Andrasa - producenta wykres PE, który mi przysłał przed decyzją o zakupie.

Najłatwiejszym i najpewniejszym sposobem dopełnienia transakcji jest odbiór osobisty u mnie w Krakowie. Można sobie wówczas samemu odkręcić od piera i zabrać :)

Dziękuję

 

Michał Żołnowski

tel. 0668 344444

G42_415b.JPG

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.