Skocz do zawartości

Książka Przemasa


Gość Benedykt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Benedykt

Witam !

 

Od jakiegoś czasu docierają do mnie informacje o nowej książce astronomicznej Przemasa z działami napisanymi przez Januszów W. i P. Czy ktoś wie, kiedy książka ukaże się w sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Najlepiej pytaj u źródła czyli w wydawnictwie Pascal lub u Przmasa bo są ponoć jakieś problemy z terminem jej wydania na polskim rynku wydawniczym a ja nie jestem w tej sprawie aktualnie dobrze poinformowany :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka miała już dwa "pewne" terminy marcowy i czerwcowy. Ostatnie informacje są takie, że Pascal by chciał aby można ją było kupic na gwiazdke ale na razie ani widu ani słych. Przemas takze niewiele może poradzic wszystko w rękach wydawnictwa w końcu to ich biznes i pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka książka to dobry prezent mikołajkowy i gwiazdkowy. Jeżeli teraz nie pojawi się na rynku, to może zalegać na półkach i wydawnictwo stwierdzi, że na tego typu literaturę nie ma popytu.

Gdyby ta książka pokazała się wcześniej, to pewnie sam kupiłbym ją na prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja szczęśliwie kupiłem książkę po okazyjnej cenie od kolegi z forum. Wcale bym nie płakał gdyby nie było mapek i opakowania, tylko tradycyjna forma. Treść ciekawa - swego rodzaju kompendium astro-wiedzy. Jednak myślę, że Przemasa stać na więcej - czas na nowy poradnik miłośnika astronomii w polskiej wersji. Przemek pokazał, że ma możliwości napisać taką dogłębnie opisującą zjawiska książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo ciekawą dla nas pozycją byłby "Poradnik Amatora Astronomii". Chodzi mi o książkę stworzoną z myślą o bardziej zaawansowanych miłośnikach astronomii i napisaną właśnie przez takich zaawansowanych amatorów astronomii. Nawet na naszych forach jest kilka takich osób, które we własnych działach są niemal profesjonalistami.

 

Niestety widzę co najmniej dwie przeszkody:

1) kwestia zebrania i dogadania się odpowiednich osób

2) małe zapotrzebowanie rynku na pozycję dla zaawansowanych

 

Może jednak kiedyś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygladala tak, ze Wydawca postawil mi pewne ograniczenia co do zakresu tresci, "trudnosci" materialu, ilosci stron. Musialem sie tego scisle trzymac zeby nie wyszlo za bardzo naukowo - powiem wprost to mialo byc mile, lekkie i przyjemne. Wam to oceniac, czy mi się udalo...

 

Moze kiedys ukaze się pelne 1000 stronicowe kompendium ogarniające wszystkie dziedziny naszego pieknego hobby :)

 

Trzymta sie!!!

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oskarze :!: widzę że tym samym ożywa idea ponownego napisania od zera i wydania nowoczesnego Poradnika Miłośnika Astronomi wzorem P.G.Kulikowskiego

Czy byłbyś w stnie napisać do niego jakiś konkretny i kompletny rozdział razem z grafiką, wykresami i fotkami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze :!:  widzę że tym samym ożywa idea ponownego napisania od zera i wydania nowoczesnego Poradnika Miłośnika Astronomi wzorem P.G.Kulikowskiego

Czy byłbyś w stnie napisać do niego jakiś konkretny i kompletny rozdział razem z grafiką, wykresami i fotkami ???

 

Nie, chyba że jakieś kwestie organizacyjno-prawne w aspekcie astro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Książka jest wyśmienita, łądnie wydana i co należy przyznać - w przystępnej cenie. Spora porcja wiedzy w pigułce - jak dla mnie bomba. Co prawda czasem chciało by się , aby niektóre tematy były bardziej rozwinięte, ale z drugiej strony, informacji jest w sam raz aby wyrobić sobie ogólne pojęcie o wielu zagadnieniach. Według mnie pozycja, która powinna stać na półce obok "Niebo. Poradnik użytkownika " Levy'ego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przegladnalem ksiazke wydaje sie byc ciekawa dla poczatkujacego milosnika lub dla kogos kogo mozemy zarazic tematem astro.

 

Nie bede sie rozwodzil za bardzo gdyz nie mialem zbytnio czasu poczytac ksiazki, ale przygladnalem sie dokladnie dzialowi dotyczacemu meteorow ktorym sie zajmuje od kilkunastu lat.

 

Niestety na wstepie dzialu zamiast zdjecia meteoru przywital mnie piekny Irydium (toc to satelita) co moze po prostu zmylic kogos kto sie zainteresuje tematem.

Mam nadzieje ze natepnym razem zostanie poprawiona choc ta prosta fotografia.

Sam moge sluzyc swoimi fotografiami lub naszych czlonkow PKIM.org :)

 

Pozdrawiam

Ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.