Jump to content

Znowu zniknęły posty

oskar
 Share

Recommended Posts

Jak widzę wczorajsze wiadomości z późnego wieczora jednak zniknęły. Po północy nagle zniknęły wszystkie wiadomości w niektórych działach, ale jak widzę na szczęście nie ma tylko części. Szkoda że między innymi moich  :'(. Trzeba usiąść i jeszcze raz pisać.

Najgorsze jest to że nigdzie więcej (na moim serwerze) nic się nie dzieje. Nowy serwrer z bazą jest już READY tylko niestety domena już się ponad 24 godz. replikuje jeszcze tak długo to mi nigdy nie trawało ale może to dlatego że to nie mój DNS tylko obcy , u mnie idzie to szybko - sam nie wiem :( .

W każdym bądź razie w najbliższych dnaich albo znikinie problem albo ja :) .

Przez jakiś czas forum będzie na domenie astro4u.net ale z tąd zrobie automatyczne przekierowanie więc nie powinno być różnicy .

Serwer gdzie będzie to wszystko jest super oprogramowany -własny chat , itp bajery zobaczymy co z tego będzie . No i co gorsze (dla mnie) ma już nawet forum niestety nie YabbSE tylko phpBB więc znów będę miał w diabły roboty . Ale narazie domena musi się uaktywnić a tu ani widu ani słychu , chyba tak jest zawsze jak zależy na czasie.

K...a, ile razy można odpowiadać na skale Bortla!!! Dlaczego wszystkie moje posty jakoś dziwnie anihilują zaraz po wysłaniu!!! Mam sobe na dysk zpisywać czy co!? To samo z adaptacją do ciemności... K...a.

Bartku

Tak przy okazji DNS-ów.

Kilka razy jak wchodziłem przez TPSA z Mielca tzn, nie wchodziłem bo automatycznie skonfigurowane dns-y tpsy nie znajdowały astronomia.net.pl i wogóle innych twoich domen. Nie badałem problemu do końca ale wyjaśnienia mogą być 2 :

- serwery dns-ów twojej firmy są czasem niewidoczne z części TPSA ( Mieleckiej )

- w moim regionie z automatu konfigurowane są dns-y tepsy nie najlepiej pracujące - kiedyś miałem taki przypadek że propagacja domeny dla dns-ów konfigurowanych przez tpsa w okolicach Czestochowy trwala tydzien. Caly swiat widzial nowe wpisy poza Czestochową  > :( - ale to chyba już malo prawdopodobne.

Z tego co widze serwery primary i secondary dns są na tych samych łączach. Może warto skonfigurować 3 serwer gdzieś poza ?

PS. Spox większość providerów tak robi wbrew zaleceniom ...

Tym razem DNS nie jest u mnie , bo muszę przenieść domene (taki był warunek) by dostać to co chcialem :) .

Więc domene przeniosłem i propagacja trwa i trwa ....

P.S.

Tam gdzie to przenoszę to trochę daleko (tam gdzie pisałem Ci Łukasz ma maila) no ale nie powinno to mieć aż takiego znaczenia .

K...a, ile razy można odpowiadać na skale Bortla!!! Dlaczego wszystkie moje posty jakoś dziwnie anihilują zaraz po wysłaniu!!! Mam sobe na dysk zpisywać czy co!? To samo z adaptacją do ciemności... K...a.

Nie denerwuj się to skala numer -1 w skali Botla.

Ja to tak wspomniałem przy okazji.

Propagacja - to trwa różnie ( w zalezności od danego dns-a ale 8 h jak nic  ), teraz pewnie czekasz aż rejestrant .com zakualizuje wpis i zrestartuje dns.

Spokojnie Marku przyjdzie i czas że u Ciebie będą znikać - nie mart się , narazie spij spokojnie .

Nie wiem na co czekam , tzn wiem teraz na szafkę mają przywieśc za chwile a co do DNS to wpisy są porobione i posprawdzałem tam gdzie mają być to są , ale ta cisza w sieci traw za długo (jak dla mnie) ja lubię rach ciach i jest tak jak się to dzieje z .pl . A co do numerów z DNS to też już miałem przejścia z DNS'ami TP S.A. jedn miał inny wpis drugi miał inny no i sub-domena która była odemnie na zewnątrz przekierowywana raz była raz nie , no ale cóż tak to jest z nasza kochaną TPSA , sam lubię ustawiać u siebie DNS Nasku jako pierwszy wtedy mam święty spokój .

Michale daj sobie na luz w końcu jest weekend a tak nie przeczytałeś mojego postu, w którym pozwoliłem sobie totalnie się z Tobą nie zgodzić na temat poprawek do skali.  8)

Tak, już mi lepiej   ;) Powspinałem się troche w podkrakowskich dolinkach i od razu lepszy nastrój   :D Niezmienia to faktu, że pisząc po raz trzeci o moim stanowisku w dyskusji nad skalą Bortla, mogę się bardzo irytować  ;D

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.