Skocz do zawartości

M27


Patryk Kizny

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt dość mocno obfocony, ale pozwoliłem sobie dodać moje skromne 3 grosze.

W zasadzie miałem zaczaić się na lagunę, ale mój montaż się zbuntował i nie chciał tam pójść :(

Coby nie marnować nocy wycelowałem więc w M27.

Materiał zbierany wyłącznie podczas wczroajszej nocy, przy pełni.

 

Takahashi TOA130 @ 750mm

QSI 583 WSG + Lodestar

Losmandy G11

 

L: 10x600 Ha

R: 5x300 bin2 + Ha

G: 7x300 bin2

B: 7x300 bin2

 

Bez flatów.

 

Crop 50% 1:1

M27_2009_08_08_Crop.jpg

 

Full rame

M27_2009_08_08_Full.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1:1 gwiazdki wyglądają lekko pojechane. Gratuluje samozaparcia do fotografowania przy takim Księżycu. Jak się Losmandy sprawuje, były jakiekolwiek kłopoty? Muszę po wakacyjnej przerwie swojego odpalić, mam nadzieje , że ruszy bez kłopotów.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jestem jeszcze znawcą tego monta i jego humory mnie czasami zaskakują. Uzywam go może 15 noc z rzędu, a poza montem miałem masę innych rzeczy do zgłębienia, także tematu dostrojenia guidingu jeszcze nie przerobiłem.

W większości przypadków mont trakuje wręcz perfekcyjnie, tzn. RMS błędu mam rzędu 0.2 px w obu osiach (czyli bez pojechania praktycznie). Ale czasami mam inną sesję, gdy RMS skacze do ~0.5 px w osi Ra. Tak było wczorajszej nocy. Przypuszczam, że może mieć to związek z wyważeniem. Do tej pory wszystkie sesje robiłem po zachodzniej stornie piera. Wczorajsza poszła na wschodzniej i może stąd kłopot. A pozatym wczoraj różki pokazał - chyba jest to kwestia ustawionych limitów, albo czegoś innego, ale do laguny mi nie chciał dojechać z TheSky - odrzucał współrzędne.

 

Myślę, że przy większym zgłębieniu tematu spokojnie będe trackował bez pojechania na moim pixelu i nominalnej ogniskowej 1000mm.

Wiesz może jaki i na ile ma wpływ siła dociągnięcia sprzęgieł na jakośc trackingu? Jakieś praktyczne rady odnośnie G11 i jego wyważania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin!

 

Ale już widze że będe musiał do niego wrócić z OIII.

Bo ten obiekt, jak mało kto wie, posiada całkiem spore halo wokół tej głównej części mgławicy, która jest przediotem większości fotek.

A zatem traktuję halo jako wyzwanie na następne sesje. Już bez księżyca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.