Skocz do zawartości

[Przecena] Astro-Physics AP900 z akcesoriami


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na wystawienie mojego montażu, z którym bardzo, bardzo wiele mnie łączy. Szukam dla niego nowego właściciela, który będzie potrafił docenić jakość tego magicznego sprzętu. Sprzęt dedykowany jest zaawansowanym astrofotografom. Wszystkie moje ostatnie i ubiegłoroczne zdjęcia pochodzą z tego właśnie montażu.

 

Myślałem, że nigdy nie będę go sprzedawał, ale wycofuje się z idei drugiego piera. To jednak za dużo kombinowania, a jest, delikatnie mówiąc, zbyt drogi, żeby go sobie trzymać w garażu. Na przełomie roku (koniec listopada, początek stycznia) mam odbiór nowego montażu i wtedy chciałbym przekazać sprzęt potencjalnemu zainteresowanemu. Do tego czasu będzie można przetestować montaż w moim obserwatorium, co oznacza, że transakcja jest totalnie risk free. Oferuję pełne wsparcie po sprzedażowe, a także pomoc przy ewentualnych przyszłych problemach. Znam ten montaż jak własną kieszeń i dlatego mogę gwarantować, że pracuje idealnie.

 

Jak pewnie pamiętacie, montaż rok temu został odświeżony poprzez wymianę łożysk (pod okiem supportu AP) i odzyskał charakterystykę PE zgodną z nowym egzemplarzem, co zostało potwierdzone analizą ludzi z AP.

 

Montaż wymieniam tylko i wyłącznie dlatego, bo niestety - do moich celów skończyła się jego nośność, a nie chce go przeładowywać. W tej chwili nosi sprzęt o wadze c.a 30 kg. Nośność nominalna to 34 kg.

 

Surowe PE przez PEM (PEC):

image001.jpg

 

Po wgraniu PEM spokojnie schodzi się poniżej 2 sek. kątowych. Mój najlepszy wynik to 1,8 sek. peak to peak. Przed wydaniem montażu przygotuję dobrą krzywą tak, żeby PE peak to peak nie przekraczało 2 sek.

 

W zestawie za cenę podstawową jest:

1. montaż AP900GTO CP2

2. statyw Losmandy (od Tytana) za adapterem do AP

3. adapter do piera, oryginał AP obracalny (najlepszy - cena coś koło 300$ w usa).

4. lunetka podświetlana, polarna - losmandy

5. saddle plate w standardzie 3" Losmandy

6. 2x przeciwwagi, które dostałem w zestawie

7. oryginalny pilot (gigant ;)) z najnowszym softem - w obserwatorium leży w szufladzie, bo przy stacjonarnej pracy nie używa się (duży plus)

8. kufer na montaż

 

Cena: 23 tys. 19 tys.

 

Do ew. dokupienia:

1. komputer pokładowy w najnowszej wersji CP3 (upgrade przydatny do pracy w obserwatorium, pasuje do Mach1, AP900, AP1200): + 2600 zł

2. upgrade ustawiania polarnej w azymucie (przydatne w każdej opcji): + 500 zł (Heavy-Duty Azimuth Adjuster)

3. dodatkowe 2x przeciwwagi by Mitek: + 700 zł (jakość lepsza od oryginałów - klasa)

 

To chyba wszystko, choć jak siebie znam, o czymś zapomniałem.

 

Z najważniejszych zalet montażu wymienię:

1. rewelacyjną jakość i solidność konstrukcji (polarną nie ustawiałem ani razu, od kiedy posadowiłem sprzęt ostatecznie na pierze)

2. wzorcowy tracking

3. bardzo dobra współpraca z każdym zaawansowanym softem (pracuje jako zrobotyzowany setup pod ACP)

4. posiada wszystkie funkcje, jakie można zapragnąć w montażu (włącznie ze śledzeniem komet, asteroid, itp w CP3)

5. lekkość - to oczywiście względne, ale jak na klasę montażu spokojnie można go używać jako mobilnego, a to dzięki patentowi AP na rozkładanie osi Deklinacji. Można założyć, że to najwyższy montaż obserwatoryjny, z którym pojedziesz w góry ;).

6. kapitalna współpraca z PEMpro - zaawansowane PPEC, ustawianie polarnej, etc.

7. montaże z tej serii pracują na antarktydzie w temp -70 stopni. Oznacza to, że żadna polska zima mu nie straszna.

 

Poniżej 2 zdjęcia montażu. Jak widać, jego stan jest bardzo dobry.

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW lub komórka 602 618 900 (w przypadku braku odbioru proszę o zostawieni wiadomości - oddzwonię).

 

Jeżeli są jakieś pytanie, to proszę na priwa.

IMG_1819_cnv.jpg

IMG_1822_cnv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z oferty wykreśliłem nowe przeciwwagi - są już nieaktualne. Reszta nadal czeka na nowego właściciela. W ramach promocji świątecznej jestem gotowy dać lepszą cenę za cały zestaw. Zainteresowany? - Proponuj.

 

Dla zaufanych użytkowników AF możliwość rat - zero % ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nowa oferta dla szybko decydujących się.

 

 

W zestawie za cenę podstawową jest:

1. montaż AP900GTO CP2

2. statyw Losmandy (od Tytana) za adapterem do AP

3. adapter do piera, oryginał AP obracalny (najlepszy - cena coś koło 300$ w usa).

4. lunetka podświetlana, polarna - losmandy

5. saddle plate w standardzie 3" Losmandy

6. 2x przeciwwagi, które dostałem w zestawie

7. oryginalny pilot (gigant ) z najnowszym softem - w obserwatorium leży w szufladzie, bo przy stacjonarnej pracy nie używa się (duży plus)

8. kufer na montaż

 

Gwarantuję, że montaż działa w 100% - z krzywą PE godną nowej sztuki (deklarowane +/- 3,5 sekundy)! Daję gwarancję rozruchową, a w przyszłości służę gratisowym serwisem (diagnoza, pomoc w problemach, etc.) ;)

Montaż dostępny jest od ręki - bez czekania, o którym pisałem wcześniej.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.