Skocz do zawartości

Koszmarek ze śmietnika.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Pada.

 

Jak pada i nie ma co robić to czasem człowiek łapie głupawke :) Na przykład co da się zrobić z 15oma zeszłoroczyni klatkami M78. Klatka to stanowczo za dużo powiedziane w tym przypadku. Jest to "coś", piętnaście cosiów, pojechanych na ponad dwie średnice gwiazdy. Mało, nie dość, że pojechane, to FWHM średnio w okolicach 9 - 9.5 szczerbaty.gif

 

Coś wygląda tak:

 

sourceM78.JPG

 

Dlaczego ja tego nie skoszowałem odrazu? Nie wiem. Zapomniałem o tym materiale. Najwyraźniej przeżyłem niewielką traume i mój mózg wyparł informacje o tych plikach ze świadomości :) No ale pada, a ja sie nudze. Zestackowałem i pociągnąłem DDP. Uch. Jak zmniejszyć o 50%, to nawet coś widać ;)

 

bazaM78.JPG

 

Warstw nie ma co wycinać. Przy tak nieostrym zdjęciu soft próbuje zaznaczać oponki, lol. No nic, delikatne pociągnięcie krzywą. Uh, ale szum.

 

krzywaM78.JPG

 

No to blurujemy i odszumiamy. Fuj, trzeba naprawdę zdrowo przegiąć. No i luzik, połowa detalu poszła z dymem, ale przy tak nie ostrej fotce jakoś specjalnie mnie nie zabolało. Jak się nie da pozmywac to zawsze można zamalować :)

 

szumM78.JPG

 

Zamalowane. Jeszcze te gwiazdy. "pamiętaj dziecko nigdy nie wpuszczaj do domu obcych i nigdy nie używaj automatów do obróbki" :) Hihi, a własnie użyje. Starrounderem go! Korekta na maxa w zapodanych kierunkach i odpalamy. Oj za mało. Jeszcze raz :) Uuuuu ale mi zrobił sieczke w tle

 

rounderM78.JPG

 

Ale co ja sie przejmuje, to sie da zablurowac ;) Jeszcze piękna rameczka i M78 ze smietnika gotowa :)

 

M78.jpg

 

Ale koszmarek... ale wiecie co własnie mnie przeraziło? Osoba która nie miała nigdy styczności z dobrymi astrofotkami nie bedzie w stanie załapac jak bardzo nędzną fotke ma przed nosem. Z daleka wygląda całkiem fajnie. blink.gif

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.