Skocz do zawartości

Za co lubisz ASTRONOMIE ???


Bobi

Rekomendowane odpowiedzi

Astronomia daje niepowtarzalną możliwość oglądania na żywo :!: oryginałów rzeczy tak starych i tak ogromnych, że się w tzw. pale nie mieści 8)

 

To jest niesamowite choć przez wielu nawet wykształconych ludzi nazywane "oglądaniem w kółko tych samych kropek" - ja traktuje takie wypowiedzi jako rodzaj upośledzenia psychicznego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite choć przez wielu nawet wykształconych ludzi nazywane "oglądaniem w kółko tych samych kropek" - ja traktuje takie wypowiedzi jako rodzaj upośledzenia psychicznego :lol:

Dokładnie tak, może inaczej to ludzie, którzy nawet nie wiedzą jaką krzywdę sobie robią, ale nie- oni są najmądrzejsi. Jak ja to słyszę, to mi się żyć odechciewa. Mówią przeca tam nic się nie dzieje- raz zobaczysz i dobra. Hahaha- jakiś ty mądry. Tylko, że tam się stale coś dzieje.

Tak odpowiedziałem na zdanie, że jak bym nie widział zaćmienia Słońca 31 maja to też by się nic nie stało. Swoje powiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to zależy od nauczyciela. Nie jeden będzie bronił Religii jako jeden z najważniejszych przedmiotów. Fakt, w życiu jest bardzo ważny, ale też fakt, że są lekcje trochę nudne, nieraz bardzo, a o astronomii to ani słowa, tylko pewnie i ona by nie zdała egzaminu (wiara się z niej śmieje). Patrzysz w gwiazdy- nie masz nic innego do roboty? np. spać??, trochę dziwne masz hobby... itd.

Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w szkole (liceum) astronomii uczył fizyk, typowy teoretyk, który niebo oglądał tylko w podręczniku. To były nudne lekcje.

 

Wszystko (lub prawie wszystko) zależy od tego, czy nauczany przedmiot jest pasją nauczyciela.

 

Już na pierwszej lekcji mój nauczyciel zabrał się do opisu nieba i powiedział, aby zwrócić uwagę na ewentualne błędy i przedstawić je na kolejnej lekcji. Jakie było jego zdziwienie, gdy na drugiej lekcji wystąpiłem z listą błędów. Im dłużej je przedstawiałem, tym mniej był zadowolony. Po lekcji poszedł na skargę do dyrektora, że podważam jego autorytet (lub coś w tym stylu). Na szczęście miałem wspaniałą wychowawczynię, która stanęła w mojej obronie. Ale cicha wojna trwała do końca roku szkolnego i nie wiadomo jak by się zakończyła. Mój nauczyciel wpadł jednak w swoją pułapkę. Obiecał na wspomnianej pierwszej lekcji, że laureat ogólnopolskiego konkursu astronomicznego ma zagwarantowaną ocenę bardzo dobrą. Udało mi się takim laureatem zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie koledzy pytali czy nie mógbłym zanleźć sobie czegoś normanlnego.

Właśnie, no nawet trochę gorzej i było- a Łukasz ogląda gwiazdy haha. I jak bym coś powiedział na temat astro to nie wiem co by było. Ale muszę przyznać, że jednak moja klasa za normalna to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z astronomią po raz pierwszy spotkałem się jako dziecko czytając książki popularnonaukowe. Lecz tak naprawdę rozkręciłem się ok 2 lata temu gdy wyjechałem nad morze i w zasadzie po raz pierwszy ujrzałem niebo. A złożyły się nato dwa czynniki: pierwszy - mieszkam w centrum Poznania, drugi - jestem krótkowzroczny i akurat wtedy miałem świeżo dobrane szkła korekcyjne. To był niesamowity widok.... Prawie całą krótką lipcową noc przeleżałem na ciemnej plaży. I właśnie a to ją lubię, zato że potrafi dostarczyć ogromnych wrażeń i pozwala zetknąć się z czymś wielkim, nieograniczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z astronomią po raz pierwszy spotkałem się jako dziecko czytając książki popularnonaukowe. Lecz tak naprawdę rozkręciłem się ok 2 lata temu gdy wyjechałem nad morze i w zasadzie po raz pierwszy ujrzałem niebo. A złożyły się nato dwa czynniki: pierwszy - mieszkam w centrum Poznania, drugi - jestem krótkowzroczny i akurat wtedy miałem świeżo dobrane szkła korekcyjne. To był niesamowity widok.... Prawie całą krótką lipcową noc przeleżałem na ciemnej plaży. I właśnie a to ją lubię, zato że potrafi dostarczyć ogromnych wrażeń i pozwala zetknąć się z czymś wielkim, nieograniczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wszyscy to dostrzegaja,ale dla mnie astronomia jest jedna z najwazniejszych dziedzin bo otwiera nam drzwi do swiata o innych wartosciach,w ktorym nietylko czlowiek ale cala galaktyka jest "pylkiem" a poznawanie tej wiedzy to takie chwytanie pana Boga za "nogi"

Wielu rzeczy nieda sie wytlumaczyc,co nie oznacza ze nie istneja..

Ja nie musze wszystkiego pojac,ale chce sie dziwic.

Ja niepotrafie przy roju perseidow sie nie zachwycac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga Elwiro, każdy z nas się chyba zachwyca przy czymś takim lub podobnym. Podobnie ja się zachwycałem jak widziałem Drogę Mleczną i dalej się tak tym zachwycam że odbiegam od zmysłów (ale wzrok pozostaje na miejscu :wink: ), bo nieczęsto mam okazję ją podziwiać - tylko jak wyjadę w jakąś dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

CDev!!! więcej szacunku młodziku :!: :!: :!: :!:

Zarówno Elwira jak i Droga Mleczna jest pisana z dużej litery, przynajmniej przez gentalmana szanującego Kobiety i Astronomię, wstydź się młody człowieku i szybko poprawiaj :noughty:

 

Ps. No teraz po zmianie od razu lepiej to wygląda, od razu lepiej :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.