Skocz do zawartości

Sprzedam Meteoryt


Meteoriticon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam do sprzedania Meteoryt omański Ghubara - typ L5 xenolityczny o wadze 2959 g - Meteoryt ten znajduje się w mojej Kolekcji - METEORITICON umieszczonej w Encyclopedii of Meteorites - IMCA .

Meteoryt został znaleziony na Pustyni Jiddat al Harasis w rejonie zwanym Ghubara w Omanie .

Okaz jest tzw. muzealny , którego nie powstydziły by się największe Kolekcje i Muzea na Świecie !

Charakteryzuje się tym , że bardzo wyraźnie widać czarny ( xenolityczny ) matrix graniczący z chondrytowymi ( szarymi ) inkluzjami , zawierającymi mnóstwo pięknych różnorodnych dużych chondr .

Na powierzchni przypominającej wyglądem rybę Płaszczkę znajdują się tzw. regmaglipty i dwa duże wytopienia .

Meteoryt ma wygląd naturalny i nigdy nie był czyszczony !

Cena za okaz wynosi : 2,4 zł za gram - cenę można negocjować w pewnych granicach !

Ten piękny Meteoryt z mojej Kolekcji sprzedaję , ponieważ muszę zdobyć fundusze na przeprowadzenie pewnego projektu poszukiwawczego .

Oczywiście gwarantuję autentyczność okazu , oraz wystawiam metryczkę mojej Kolekcji .

Na zdjęciach widać okaz w całej krasie .

Rozliczenie finansowe poprzez wpłatę na konto - wysyłka po zaksięgowaniu wpłaty ( w cenie )

Pozdrawiam i zachęcam do kupna !

Meteoriticon !

ps : W sprawie ew. sfinalizowania proszę o kontakt na priva , gdzie podam numer konta i wszelkie dane .

post-15888-125674832275_thumb.jpg

post-15888-125674833532_thumb.jpg

post-15888-125674834942_thumb.jpg

post-15888-12567483826_thumb.jpg

post-15888-125674840704_thumb.jpg

post-15888-125674845739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozumieć że za całość chcesz 7101,60 zł?? a jest jakiś może cennik meteorytów??

Po przeliczeniu taka cena wychodzi - i jak napisałem w pewnych granicach można negocjować , a cennika jako takiego nie ma , ale w zasadzie prawie każdą cenę ( za gram ) można sprawdzić na ebayu - oczywiście nie traktujcie tej informacji jako spam , po prostu tam sprzedaje się większość meteorytów , bo ceny meteorytów w sklepach internetowych Kolekcjonerów są o wiele wyższe !

A moja cena za ten Meteoryt na prawdę nie jest wygórowana .

Ja jako członek PTM wolałbym aby taki piękny okaz został u Nas w Kraju , a nie cieszył oczy obcokrajowców i zwiększał atrakcyjność ich Kolekcji .

Poza tym jak pisałem w ofercie - muszę sprzedać ten okaz , aby zorganizować pieniądze na projekt poszukiwawczy - inaczej na pewno bym go nie sprzedawał !

Pozdrawiam !

Meteoriticon

Edytowane przez Meteoriticon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie powinienem się wypowiadać o cenie w cudzym wątku , ale skoro piszesz o możliwości sprawdzenia ceny, to tak zrobiłem.

Co prawda nie na e-bay jak sugerujesz tylko na Astomart.

Nie podam konkretów zainteresowani mogą sprawdzić sami.

Sygnalizuję jedynie istnienie innego źródła weryfikacji ceny niż e-bay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie powinienem się wypowiadać o cenie w cudzym wątku , ale skoro piszesz o możliwości sprawdzenia ceny, to tak zrobiłem.

Co prawda nie na e-bay jak sugerujesz tylko na Astomart.

Nie podam konkretów zainteresowani mogą sprawdzić sami.

Sygnalizuję jedynie istnienie innego źródła weryfikacji ceny niż e-bay.

Nie znam źródła , więc się nie wypowiadam , aczkolwiek po wejściu na stronę i obejrzeniu 2 ( słownie dwóch )ofert meteorytu Campo del Cielo > który jest najtańszym meteorytem na Świecie - mogę stwierdzić , że podane źródło nie jest miarodajne w porównaniu z tysiącami ofert na e-bayu !!!

Podałem ebay jako źródło , gdyż jest tam możliwość porównania wielu różnych ofert !

Poza tym Meteoryt to nie kartofel i nie tylko liczy się kosmiczne pochodzenie , ale również piękno danego okazu , a co za tym idzie cena jest zależna od indywidualnych oczekiwań Kolekcjonera , i na prawdę nie każdy gram meteorytu równa się gramowi ;-), i nie każdy meteoryt jest taki sam !!!

Są osoby na tym Forum - przy okazji tzw. Spotkań Meteorytowych , które widziały okaz na żywo , ale ze zrozumiałych względów nie podam ich nicków , a mogły osobiście obejrzeć ten okaz i wiem , że rzecz jest warta " świeczki " .

Generalnie my " Meteoryciarze " denerwujemy się szczególnie wtedy gdy osoby niezbyt zorientowane ( media , prasa itp. ) wypowiadają się w sprawie cen meteorytów , bo na wstępie podają " Kosmiczne" ceny kamieni z Kosmosu , a rzeczywistość okazuje się inna !

Moja cena jest taka jaka jest i może jak napisałem w pewnych granicach podlegać negocjacji , a jak komuś nie pasuje to nikt nikogo nie zmusza -- można kupić gdzie indziej , ale czy taki okaz !!! - to już do własnej oceny .

Pozdrawiam !

Meteoriticon

Edytowane przez Meteoriticon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam do sprzedania Meteoryt omański Ghubara - typ L5 xenolityczny o wadze 2959 g - Meteoryt ten znajduje się w mojej Kolekcji - METEORITICON umieszczonej w Encyclopedii of Meteorites - IMCA .

Meteoryt został znaleziony na Pustyni Jiddat al Harasis w rejonie zwanym Ghubara w Omanie .

Okaz jest tzw. muzealny , którego nie powstydziły by się największe Kolekcje i Muzea na Świecie !

Charakteryzuje się tym , że bardzo wyraźnie widać czarny ( xenolityczny ) matrix graniczący z chondrytowymi ( szarymi ) inkluzjami , zawierającymi mnóstwo pięknych różnorodnych dużych chondr .

Na powierzchni przypominającej wyglądem rybę Płaszczkę znajdują się tzw. regmaglipty i dwa duże wytopienia .

Meteoryt ma wygląd naturalny i nigdy nie był czyszczony !

Cena za okaz wynosi : 2,4 zł za gram - cenę można negocjować w pewnych granicach !

Ten piękny Meteoryt z mojej Kolekcji sprzedaję , ponieważ muszę zdobyć fundusze na przeprowadzenie pewnego projektu poszukiwawczego .

Oczywiście gwarantuję autentyczność okazu , oraz wystawiam metryczkę mojej Kolekcji .

Na zdjęciach widać okaz w całej krasie .

Rozliczenie finansowe poprzez wpłatę na konto - wysyłka po zaksięgowaniu wpłaty ( w cenie )

Pozdrawiam i zachęcam do kupna !

Meteoriticon !

ps : W sprawie ew. sfinalizowania proszę o kontakt na priva , gdzie podam numer konta i wszelkie dane .

 

Jak napisałem powyżej cena tego Meteorytu może podlegać negocjacjom !

Ponieważ nikt z oglądających ofertę nie zapytał się nawet do jakiej kwoty jestem w stanie obniżyć cenę , podaję więc iż cena minimalna za oferowany Meteoryt wynosi 6000 zł .

Kwota ta , jak wcześniej podawałem ma wspomóc projekt poszukiwawczy i bez tych pieniędzy nie uda mi się go zrealizować :-(

Szkoda , że w Polsce mało jest Kolekcjonerów mających Kolekcje z tzw . muzealnymi okazami , gdyż taki okaz jest naprawdę wart tych pieniędzy .

Okaz można zobaczyć w mojej Kolekcji " METEORITICON " na stronie IMCA - Encyclopedia of Meteorites :

http://www.encyclopedia-of-meteorites.com/collection.aspx?id=223

Zachęcam do kupna i wszelkie pytania proszę kierować na priva .

Dodam jeszcze , że dla osoby zainteresowanej z Warszawy , bądź Okolic możliwy jest odbiór osobisty Meteorytu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

W najbliższy weekend w Warszawie w Hali sportowej OSIR Ochota ul. Nowowiejska 37b odbędzie się Giełda Minerałów , na której będzie można obejrzeć na żywo okaz przedstawiony przeze mnie do sprzedaży - cena może być negocjowana .

Nie wiem czy podawanie takiej informacji jest zgodne z regułami AstroMarketu , ale myślę że osoby zainteresowane wystawionym przeze mnie meteorytem z chęcią zobaczą i wezmą w ręce ten okaz , żeby naocznie ocenić jego wartość i piękno .

Pozdrawiam !

Meteoriticon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W najbliższy weekend w Warszawie w Hali sportowej OSIR Ochota ul. Nowowiejska 37b odbędzie się Giełda Minerałów , na której będzie można obejrzeć na żywo okaz przedstawiony przeze mnie do sprzedaży - cena może być negocjowana .

Nie wiem czy podawanie takiej informacji jest zgodne z regułami AstroMarketu , ale myślę że osoby zainteresowane wystawionym przeze mnie meteorytem z chęcią zobaczą i wezmą w ręce ten okaz , żeby naocznie ocenić jego wartość i piękno .

Pozdrawiam !

Meteoriticon

Zgodna - jak najbardziej. Swoją drogą - nie przejmuj się komentarzami. Ja swego czasu miałem "zajawkę" meteorytową i zdaję sobie sprawę z faktu, że tego typu komentarze mogą irytować. Naprawdę to rozumiem. Przy okazji - nie wiesz może, czy któryś z kolekcjonerów w kraju chciałby pozbyć się achondrytu księżycowego? Miałem takiego w kolekcji, ale coś mnie podkusiło i przekazałem przyjacielowi w ważnym celu. Tęsknie za nim, więc może bym odkupił jakiegoś Dar Al Gani, najchętniej 262. Dobrze trzymać w ręku kawałek Księżyca akurat wtedy, kiedy się go obserwuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie powinienem się wypowiadać o cenie w cudzym wątku , ale skoro piszesz o możliwości sprawdzenia ceny, to tak zrobiłem.

Co prawda nie na e-bay jak sugerujesz tylko na Astomart.

Nie podam konkretów zainteresowani mogą sprawdzić sami.

Sygnalizuję jedynie istnienie innego źródła weryfikacji ceny niż e-bay.

Jacek, ale gdzie ty tam widziałeś Ghubara? Szczerze mówiąc, to ja tam nigdy nie widziałem tego spadku, więc jak ktoś ma porównać ceny? Jedyny który tam widzę, to Campo del Cielo, czyli inaczej mówiąc - chyba najtańszy i najpopularniejszy z meteorytów. Różnice w cenie między jednym a drugim są ZAWSZE ogromne. Zależy to od wielu czynników - choćby ilości, jaką dysponujemy. Jednego mamy tony, innych np. gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodna - jak najbardziej. Swoją drogą - nie przejmuj się komentarzami. Ja swego czasu miałem "zajawkę" meteorytową i zdaję sobie sprawę z faktu, że tego typu komentarze mogą irytować. Naprawdę to rozumiem. Przy okazji - nie wiesz może, czy któryś z kolekcjonerów w kraju chciałby pozbyć się achondrytu księżycowego? Miałem takiego w kolekcji, ale coś mnie podkusiło i przekazałem przyjacielowi w ważnym celu. Tęsknie za nim, więc może bym odkupił jakiegoś Dar Al Gani, najchętniej 262. Dobrze trzymać w ręku kawałek Księżyca akurat wtedy, kiedy się go obserwuje ;).

Nie dziwię Ci się , że masz emocjonalne podejście do meteorytów księżycowych , ale niestety nie znam nikogo , kto chciałby się pozbyć Księżyca ze swojej kolekcji .

Ceny takich meteorytów i tak są bardzo hermetyczne , tak więc nawet w obiegu poza " ebayowym " się nie różnią od standardów .

Jak byś odwiedził wystawę w Hali OSIR , to mogę zabrać swojego Księżyca do obejrzenia - taki 2,5 g okazik całkowity :Salut:

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, rzeczywiście dziś jest na Astromart tylko jedna oferta (Campo del Cielo) , ale pojawiają się różne , czasem jest tego sporo.

Bywa że jest kilka lub kilkanaście ofert na raz, zarówno w Classifieds jak i w Auctions, z różnych stron świata.

Nie kwestionowałem ceny ani wtedy , ani teraz nie mam takiego zamiaru , zresztą ten wątek to nie miejsce na to , od konkretnych kwot jest PW :rolleyes:

Zasugerowałem tylko, że jest inne miejsce poza e-bay gdzie można znaleźć oferty, a zainteresowani niech sobie przeglądają, porównują i dogadują cenę. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem powyżej cena tego Meteorytu może podlegać negocjacjom !

Ponieważ nikt z oglądających ofertę nie zapytał się nawet do jakiej kwoty jestem w stanie obniżyć cenę , podaję więc iż cena minimalna za oferowany Meteoryt wynosi 6000 zł .

Kwota ta , jak wcześniej podawałem ma wspomóc projekt poszukiwawczy i bez tych pieniędzy nie uda mi się go zrealizować :-(

Szkoda , że w Polsce mało jest Kolekcjonerów mających Kolekcje z tzw . muzealnymi okazami , gdyż taki okaz jest naprawdę wart tych pieniędzy .

Okaz można zobaczyć w mojej Kolekcji " METEORITICON " na stronie IMCA - Encyclopedia of Meteorites :

http://www.encyclopedia-of-meteorites.com/collection.aspx?id=223

Zachęcam do kupna i wszelkie pytania proszę kierować na priva .

Dodam jeszcze , że dla osoby zainteresowanej z Warszawy , bądź Okolic możliwy jest odbiór osobisty Meteorytu !

Szkoda , że nikt nie próbował negocjować ceny tego okazu :unsure:

Mógłbym cenę obniżyć powiedzmy do 5000 zł , co w pewnych okolicznościach wspomogłoby Mój projekt i być może doszło by do jego realizacji , ale cóż widać trudno jest w Polsce sprzedać takie okazy .

Nie chciałbym sprzedawać tego okazu za granicę - tym bardziej , że na miejscu szybciej można zrealizować kupno/sprzedaż , a czas dla mnie w tym wypadku ma duże znaczenie .

Ta cena za ten meteoryt jest na prawdę bardzo atrakcyjna :icon_exclaim: i jak ktoś chce mieć w swojej Kolekcji piękny okaz , to polecam :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sytuacja niestety zmusza mnie , aby obniżyć cenę tego pięknego tzw. muzealnego okazu meteorytu Ghubara !

Ostateczna cena to 4000 zł ( mniej już nie będzie ).

Żal mi sprzedawać ten meteoryt , ale zaplanowany projekt jest ważniejszy , a bez konkretnych pieniędzy nie jest możliwe doprowadzenie do jego realizacji .

Przypominam , iż przesyłka jest w cenie okazu , i że można również dokonać finalizacji i odebrać okaz osobiście w Warszawie po umówieniu się .

Pozdrawiam !

Edytowane przez Meteoriticon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jak ktoś miałby jakąś sensowną ofertę , to oczywiście proszę o info na priva - zawsze można skonsultować swoje oczekiwania - to przecież nic nie kosztuje :icon_idea:

Pozdrawiam !

Meteoriticon

Cena 3500 zł - jak za tak piękny okaz to na prawdę nie są duże pieniądze !

Pozdrawiam !

Meteoriticon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.